Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme

Kumsal

Bronz 5 Üye
Kaplumbağam 7 cm oldu ayda 1-1,5 cm uzuyor normalmi? Sabah akşam 5+5 10 adet yem veriyorum. Yem olarak tetra reptomin sticks ve ara öğün gibi öğlenleri haftada 1-2 defa sebze ( marul, havuc ,salatalık, haşlanmış karnıbahar vb) haftada 1 akvaryum temızliğini yaparken koyduğum kapta haşlanmış yarım yumurta veriyorum. Hepsini çok severek yiyor. 7 cm den sonrası için UV lambaların yok, bir süre alamayacağım diğer bütün ekipmanları tam UV eksiğini hangi yemlerle ve nasıl giderebilirim?

Tera yanına tropical biorept W yemi ve bir defalığına gammarus al. Tropicalinki biraz daha iricedir. Dördüncü yem olarak dajana gammarus sticks alabilirsin.

Normal büyüme oranı 0.5-1 cm aralığıdır.

Bu yemlerdeki D vitamini yeterli gelir.

Tera yanına tropical biorept W yemi ve bir defalığına gammarus al. Tropicalinki biraz daha iricedir. Dördüncü yem olarak dajana gammarus sticks alabilirsin.

Tetra reptomin sticks'in yanına sera raffy p nature aldım hiç kullanmadım ikisini kullanmam uygun olurmu? Çok hızlı büyümesi bir sorun yaparmı?

Hayır yem çeşitliliği iyidir. Bütün ihtiyaçlarını karşılar. Ben bir dönem 13 yem birden kullanıyordum. Yem ikinci haftaya sarkıyordu. Her öğün farklı yem vereceksin.

Çok aşırı büyüme de iyi değildir. Bu organları zorlar. Ama büyüme potasına girmiş hayvanlarda bir miktar daha fazla büyüme görülebiliyor.

Hayır yem çeşitliliği iyidir. Bütün ihtiyaçlarını karşılar. Ben bir dönem 13 yem birden kullanıyordum. Yem ikinci haftaya sarkıyordu. Her öğün farklı yem vereceksin.

Çok aşırı büyüme de iyi değildir. Bu organları zorlar. Ama büyüme potasına girmiş hayvanlarda bir miktar daha fazla büyüme görülebiliyor.
Eczaneden Devit-3 aldım haftada 1 yemine damlatıp ağzına vermeye başladım UV lambam olmadığı için 15 günde birde kabuğuna damlatıcam uygunmudur?

Deviti aralık itibariyle haftada bir 1 damla verin. 3 ay sonra bırakın. Bu yapay olarak alındığı için karaciğer ve yağ dokuda birikme yapar. Fazlası zararlıdır. Sebze olarak marul verin kalsiyum içerir.

Üstbağanın resmini çekip atın bakayım gerekli değilse kullanmaya gerek yok. Kabuktan da bir miktar emilim yapıyor.

Deviti aralık itibariyle haftada bir 1 damla verin. 3 ay sonra bırakın. Bu yapay olarak alındığı için karaciğer ve yağ dokuda birikme yapar. Fazlası zararlıdır. Sebze olarak marul verin kalsiyum içerir.

Üstbağanın resmini çekip atın bakayım gerekli değilse kullanmaya gerek yok. Kabuktan da bir miktar emilim yapıyor.
IMG_20231109_160550.jpg

Aldığım zaman 3 cm di alalı 4 ay oldu şuan 7 cm sebzede hiçbir şey ayırmıyor ne versem yiyorlar (marul,havuç,salatalık,karnıbahar veriyorum) yem çeşiti olarak hepsini severek yiyor.

Kabuk gayet güzel devite gerek yok.

Sebzeyi çok sık vermeyin bıkmasın. Haftada iki uygun.

Ispanak vermeyin, roka, tere, reyhan gibi kokulu bitkiler de, maydanoz nadiren verilebilir. Salatalık yavaş yavaş hormonluya dönüyor kışın vermeyin.

Kabuk gayet güzel devite gerek yok.

Sebzeyi çok sık vermeyin bıkmasın. Haftada iki uygun.

Ispanak vermeyin, roka, tere, reyhan gibi kokulu bitkiler de, maydanoz nadiren verilebilir. Salatalık yavaş yavaş hormonluya dönüyor kışın vermeyin.
Teşekkürler Cem abi

Geri