Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bıdık ve şıpıdık için beslenme programı

bıdık-şıpıdık

Gümüş 4 Üye
merhaba arkadaşlar.. kapluşlarım daha küçük yaşlarını bilmiyorum ama 5 cm ler..elimde yem olarak tetra reptomin ve karides var..bunları günde ne kadar vermeliyim? yardımcı olursanız sevinirim.:smile::smile:

Cvp: bıdık ve şıpıdık için beslenme programı

2 gün tetra reptomin 1 gün karides verin kafası kadar.

Yani pazartesı sabah aksam reptomin, salı aynı şekilde. Carsamba sabah karıdes aksam karıdes. Persembe cuma yıne tetra gibi.

Yem çeşitliliğini de arttırırsanız daha güzel olur ama tetra reptomın ıyı bır ana yem :)

sera ' nın
-Raffy P ( ben bunu kullanıyorum yıllardır çok seviyorlar )
-tropical gammatus ( kurutulmuş tatlı su karidesi )

bu ikisi çok iyi zaten sera markası sanırım en iyi markaydı. çok sağlıklı. eğer biraz yeşillik vermek istersen - ki yeşillikler yavru kaplumbağalar için daha iyidir - yeşil kıvırcık salata ve marul verebilirsin. havucu pek tavsiye etmem çünkü benimkiler 10cm olana kadar havucu çok zor yediler ben de çok vermedim. ( elinden yemezlerse suya koyabilirsin o zaman yerler ama başından ayrıl yada uzaktan izle) umarım yardım edebilmişimdir.

isimlerini de çok sevdim bu arada ^^

1-kapluş-D' Alıntı:
sera ' nın
-Raffy P ( ben bunu kullanıyorum yıllardır çok seviyorlar )
-tropical gammatus ( kurutulmuş tatlı su karidesi )

bu ikisi çok iyi zaten sera markası sanırım en iyi markaydı. çok sağlıklı. eğer biraz yeşillik vermek istersen - ki yeşillikler yavru kaplumbağalar için daha iyidir - yeşil kıvırcık salata ve marul verebilirsin. havucu pek tavsiye etmem çünkü benimkiler 10cm olana kadar havucu çok zor yediler ben de çok vermedim. ( elinden yemezlerse suya koyabilirsin o zaman yerler ama başından ayrıl yada uzaktan izle) umarım yardım edebilmişimdir.

isimlerini de çok sevdim bu arada ^^

yeşillik denedim ama yemediler.. en kısa zamanda halledicem bu yem işini.. çok yardımcı oldunuz teşekkürler..:smile::smile:
bende çok seviyorum isimlerini ^^^^

jbl agil (kemik gelişiminde) ve calcil (kemik yumuşamasını önleyici) al bunları en ufak boy 100ml'lik alırsan iyi, kolay bitmiyor. calcil haftada 1, agil haftada iki öğün. bunlar sert yemdir. en başta biraz zorlanabilirler. ama gerekli yemlerdir. karides bitince sera royal al. içinde kurutulmuş balık ve iri karides var. bu protein açısından en üst dilimde olan yem. bunu çok iri olmamak kaydıyla fazlada ufaltmadan ver biraz uğraşıp yesin. tortil hap şeklinde fakat lezzetli bir yemdir. hemde yerken bayağı bir uğraşırlar. bunu da alırsan en ufak 100ml'lik kutuda al ve haftada iki öğün ver. fakat bu aman aman illa olacak yem değildir. ana yem olarak sera carnivor'uda önerebilirim. raffy p'ye benzer ama şekil olarak farklı ve herbir yemin içinde vitamin partikülüde var.

çok teşekkürler beni bilgilendirdiğiniz için.. :smile::smile::smile:

Geri