Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bir miniğin selamı var

Belkiz Caliskan

Taç 2 Üye
Soğuk bir gündü.24.11.2011...Yolum akvaryumcuya düştü.Kaplumbağaları görmek istedim. Beklediğim manzarayla karşılaştım. En az 20 kaplumbağa bir ölüm kabının içerisinde, suları idrar renginde... Bir çoğu baygın, kuru alandalar ve gözleri şiş. İçimde tuhaf bir burkulma oldu. Sonra bir kaplumbağa gördüm. Kirli suyun içinde, baygın yatan arkadaşlarına rağmen o kabı reddedercesine çırpınıyordu. Biliyordum, büyük sorumluluktu ama o an tek istediğim şey ona yardım etmekti. Sanırım ettim de. Eve geldiğimde orta boy bir leğenin içine plastik tas,üzerine de taş koydum ve ısıtıcımın sıcaklığını 26 dereceye ayarladım. Miniğim-Pakize'm- bir kaç gün yem yemedi. Bana alışmadığı için kuru alana çıkmadı. O süre zarfında suyunu 28 dereceye getirdim, yem vermekten hiç vazgeçmedim. 1 hafta ölü gibi yattı. Plastik kabın içerisinde bile daha hareketliydi. Ve nihayet 1 haftanın sonunda suyun üzerindeki karidesin olmadığını gördüm. Pakize Hanım'da gayet hareketliydi. O an çocuksu bir sevince kapıldım. İki tane de stick yem götürdü :) Şu an şeffaf, plastik bir kabın içerisinde yaşıyor. Birbirimize iyice alıştık. Akvaryum için birikim yapıyorum. En kısa zamanda geniş bir yüzme alanına kavuşacak. Onu çok seviyorum, umarım mutludur. Birkaç kare paylaşmak istedim.Pakize'den insanlara minik bir mesaj; ''sadece biraz sevgi. Eğer bizleri severseniz, ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalışırsınız. O yüzden tek istediğimiz sevilmek''.// Pakizetotales. (Aristotales'in kaplumbağa boyutuna geçmiş hali:)

mailto:/img860/7547/11012012328.jpg
oburum :)
mailto:/img820/9257/23012012544.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Kaşındığı plastik bitkiler :) onları çok seviyor. Ağır ağır taşların arasına sıkıştırdığım bitkileri her defasında söküyor ve kendi dekorasyonunu kendisi yapıyor :)

[URL=mailto:/photo/my-images/407/24012012559.jpg/]
[IMG]mailto:/img407/8679/24012012559.jpg[/URL] Uploaded with ImageShack.us*

[URL=mailto:/photo/my-images/100/24012012560.jpg/][IMG]mailto:/img100/3738/24012012560.jpg[/URL] Uploaded with ImageShack.us*

[URL=mailto:/photo/my-images/717/23012012546.jpg/][IMG]mailto:/img717/6407/23012012546.jpg[/URL] Uploaded with ImageShack.us*

[URL=mailto:/photo/my-images/685/kkkkkkkkkkb.jpg/][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/9060/kkkkkkkkkkb.jpg[/URL] Uploaded with ImageShack.us*

Cvp: Bir miniğin selamı var

Kaplumbağa ticareti iyi bir şey değil ama siz içten bir şekilde o kapluşu kurtarmak istemişsiniz. Eğer içiniz rahatsa gerçekten çok iyi yapmışsınız. Sizde o da çok mutlu görünüyorsunuz. Bir an önce akvaryuma geçerseniz pakize de daha mutlu olacaktır :)
Umarım hiç sorunsuz büyütürsünüz. Size de kapluşunuza da uzun ömürler.
Kolay gelsin :D

İçim akvaryuma geçtiğimizde daha rahat olacak. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz :)

İnsan bazen acıma duygusuna yenik düşüyor, yeni kaplumbağanızla uzun ömürler dilerim. Şeffaf saklama kapları gerçekten iyi iş görüyor, zamanında bende kullandım. Kaplumbağanızın yem yemeye başlaması ona iyi baktığınız anlamına geliyor, tebrikler :)

Önceden yem yememesinden yakınıyordum, şimdi ise çok fazla yem istemesinden :) Kabına koyduğum her şeyin önce bir tadına bakıyor, sonra yenmeyeceğini anlıyor :) teşekkür ederim.

Belkız yazın beni çok etkiledi :) Pakize çok şanslı bir kaplumbağa :)

Teşekkürler Ecem :) Ray, Snow, Shelly, Sammy ve Makaron'da öyle :) Bir de Cheester :) Elma salyangozlarını da unutmamak lazım :p

Geri