Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bitki yedirme

cemal197

Platin 3 Üye
arkadaşlar ne zamandır aklıma takılan bir şey var kaplumbağamın kuru alanına minik bir kapta çimen yetiştirmek istiyorum sizce zararlımı ayriyetten birde su bitkileri yetiştirmek istiyorum çünkü akvaryum doğal gözükürse kapluşumda doğal ortamda sanar kendini.

avcılığı gelişsin diye lepistes üreticem akvaryumda böylece ette yiyecek ama avlanarak.akvaryumda bitki yetiştirmek istememin sebebi yok ama iyi olur diye düşündüm ayrıca bitkide yiyebilecek.

Cvp: bitki

Avlanma bu şekilde olmaz. Doğada av olan hayvanın kaçma, saklanma ihtimali çok yüksek. Kaplumbağa avlanırken kaç denemeden kaçında başarılı oluyor bu da önemli. Yani hem av olan hayvana yazık hemde avlanan kaplumbağa için doğal koşul anlamı taşımıyor. Dğer verilen kurutulmuş yemler çok daha uygun besinlerdir. Akvaryumda canlı yem vermek hiç onaylamadığımız bir uygulama.

Kuru alanda bitki yetiştirmek çok zor olur. O bölgeyi dağıtacağını düşünüyorum.
Su bitkisi olarak ayrı bir yerde su mercimeği yetiştirip belli zamanlarda verebilirsiniz.

cemalettin bu forumda canlı yemle besleme (özellikle balık) siteden atılma sebebidir. daha önce böyle bir hadise oldu, belirteyim.

afedersiniz özür dilerim o zaman kuzenime söyliyeyim balık koymasın o da istiyodu

Geri