Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bitkisel Ağırlıklı Beslenme

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar Süleman bildiğiniz gibi 1 yaşında.Kendisi 11-12 cm bir kaplumbağa oldu.Bildiğim kadarıyla su kaplumbağaları 1 yaşından sonra bitkisel ağırlıklı beslenmeye başlıyor.Ben proteini biraz kestim.Süleman'a beslenme programı hazırlayacağım.Fakat aklıma takılan protein ağırlıklı bir program mı hazırlıyım yoksa bitkisel ağırlıklı mı?

Cvp: Bitkisel Ağırlıklı Beslenme

Bu bir sene %50 protein %50 bitkisel olsun proteini birden kesmeyin, bitkisel yemleri de birden arttırmayın. Mesela karidesi haftada 3 veriyorsanız 2ye indirin. Sera P yada Reptomini 1 gün azaltın yanına Vital ya da Herbivor koyun. Her 2 ayda bir bu miktarları arttırın. 2 yaşından sonra da proteini %25e çekin.

Peki tamam teşekkür ederim.

Yanlız ben proteini şuanda %39 olarak uyguluyorum %50ye çıkartıyım mı?

Genelde erkek su kaplumbağaları ilk sene 6-8cm dişiler 8-10cm ye ancak varıyorlar. Süleman biraz hızlı büyümüş bu yönden de onun büyümesi ve sağlıklı olması için miktarları da gözden geçirin :)

Geri