Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bizim meraklı Çepa :)

PriveT

Bronz 3 Üye
Kirmizi yanakli su kaplumbagamiz Merakli Çepa :) Kendisi cok merakli ve cok ilginc. Ilk defa kaplumbaga besliyorum, bilmiyorum butun kaplumbagalar boyle midir? :) Kendisi akvaryumda olmadik dar alanlara girmeye, filtreden cikan hava balonlarinin uzerinde yatmaya, yapay bitkinin yapraklarinin aralarina girmeye bayiliyor. Biz de acaba sıkıştı mı diye korkuyla yardima kosuyoruz, ama sonuc hep ayni, hosuna gidiyor boyle seyler :))

mailto:/2hzh4iv.jpg
mailto:/35jase9.jpg
mailto:/2lwralz.jpg
mailto:/15czv5l.jpg
mailto:/25krk0z.jpg

Cvp: Bizim meraklı Çepa :)

Kapluşun ve akvaryumun çok güzel.
Benimkilerdede aynı hal ve hareketler var:)

akvaryumun çok güzel resmen kapluşun için antik kent oluşturmuşsun saklanacagı çok fazla yer olacaktır.. O şekilde davranması normal benimkilerde aynı :)

İlyas Bey, kaplumbağanız çok sağlıklı ve şirin gözüküyor. Siz de güzel bir yaşam alanı kurmuşsunuz.

Tebrikler :)

Bu arada uv-b lambayı kuru alana biraz daha yaklaştırırsanız daha iyi olabilir nacizane :)

Ne kadar şirin o öyle:) Uzun ömürler yaşasın.

Tesekkurler :)

eminemre' Alıntı:
Bu arada uv-b lambayı kuru alana biraz daha yaklaştırırsanız daha iyi olabilir nacizane :)

Biz de bu mesafe bile belki yakin ve zarar verir mi diye cok korkuyoruz. Yakin olmasi zarar verir diye yazilar okumustuk. Uvb lambamiz ile kuru alanin mesafesi 15-20 cm. Suya uzakligi ise 8cm.
En kisa ne kadar mesafeden zarari olur acaba lambanin?
Tesekkurler...

10 cm yakınlıkta olması daha iyi olucaktır UV-B lambanın :)

Tebrik ediyorum sizi çok güzel bir yaşam alanı yaratmışsınız :)

Fotoğraftan daha uzak gibi duruyor :) 10-20cm arası normaldir sorun yok o zaman :)

eminemre' Alıntı:
Fotoğraftan daha uzak gibi duruyor :) 10-20cm arası normaldir sorun yok o zaman :)

:smile: Kaplusumuz minik olunca akvaryum buyuk gorundu heralde, ve haliyle mesafeler de :))
Ama bir konuda kesin cevap bulamadim internette. Ve bu forumdaki guzel bir paylasmadan dolayi da uye oldugum tek kaplumbaga forumu.
Acaba uvb ve diger isitma amacli lambalarin, ama ozellikle de uvb lambanin, en kisa mesafesi kac cm olmali? Fazla yakinlik zarar verir mi?
Tesekkurler

güzel bi akvaryum olmuşş ayrıca dekora bayıldım :)

Hoş geldiniz.Kuru alanınız çok hoş ve doğal duruyor.Size ve kaplumbaganıza sağlıklı bir ömür diliyorum.

Ne şirin bi kaplumbağa o öyle :) Akvaryumunuzu da çok beğendim çok hoş görünüyo :)

Hepinize tesekkurler. Kaplumbaga meraki asil esimin, esim icin aldim bu sirin kaplumbagayi. Ise bayan eli deyince de daha guzel, daha dekoratif bir hal aliyor. :)

PriveT' Alıntı:
Hepinize tesekkurler. Kaplumbaga meraki asil esimin, esim icin aldim bu sirin kaplumbagayi. Ise bayan eli deyince de daha guzel, daha dekoratif bir hal aliyor. :)

Haklısınız bu konuda benim annem akvaryum kapağının üstüne koymam için dantel ördü :D

:D Anneler harikadir. Simdi annemi ozledim iste... Neyse konuyu saptirmayim. :)

Geri