Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Böcük'tür ne yapsa yeridir

dermet

Taç 5 Üye
Böcük'ün artık peşine bir bakıcı lazım. Malum hastalığı yeni yeni atlatırken gece uykularında bile kontrol ediyorum onları. Bugün baktım vücudunun yarısı dışarda kuru alanda. Üstü kapalı akvaryumun sıcaklık 26 derece falan ama tedirgin oluyorum üşüyecekler diye. Gece gece ne yapsam onu ordan ayıramadım. Her defasında oraya gitti. Sonuçta kuru alanı çıkardım sabah takarım diye.. Neyse tam o da rahatladı ben de rahatladım derken bir süre sonra şu pozunu yakaladım.
İstediği şeyi mutlaka alıyor ibiş.

mailto:/v/v/3vbm4.jpg
Kendisine burdan seninle başım dertte şarkısını armağan ediyorum.

Cvp: Böcük'tür ne yapsa yeridir

Derya hanım siz okadar iyi bir bakıcısınız ki sizi gönülden tebrik ediyorum siz böcüğü çok seviyorsunuz ve onun için çok uğraştınız tebrikler böcükle mutlu seneler dilerim size :) bu arada böcükte ergenlik çizgileri çıkmış

Çok teşekkür ederim Emre. Ergenlik çizgileri derken? Siyahlıklar belirginleşip sonra tekrar incelmişti. Onlar mı acaba? Heyecan yaptım şimdi :D

Ergenlik çizgisi diyoruz biz o kabuğundaki siyah çizgilere ergen bir oğlunuz var :)

Bir şey olmaz Derya hanım merak etmeyin. Üşürse zaten suya kendisi girer :)

Cvp: Cvp: Böcük'tür ne yapsa yeridir

kerberos' Alıntı:
Bir şey olmaz Derya hanım merak etmeyin. Üşürse zaten suya kendisi girer :)

Ben diyorum beni panik yapacak Böcük diye :) 2 kere İzmir'e gidince gözüne bakıyorum da biraz da fazla titizleniyorum galiba:) O da bildiğini okuyor. Geçen gün batikonla kuruturken fanusundan kaçmıştı. Hayret ettim nasıl çıktı diye. Çok alemler çok :)

Emre bu arada Allah mı söyletti erkek mi olacak ne? :)

Allah söyletti ama çok şeker gözüküyor kabuk rengide çok hoş ne hastalığı vardı ?

Sakınan göze çöp batarmış Derya hanım :)

Evet sanırım ondan geliyor bunlar başımıza. :)

Emre yanaklarında iltihap vardı. Orta kulak iltihabı olmuştu ama çok şükür iyi şimdi.

Sol yanağı şiş hala geçmiş olsun böcüğe çok üzüldüm

Teşekkür ederim Emre. Sol yanağındaki şişlik değil Böcük'ün kafa yapısından. İlk o tarafındaki iltihap kurudu. Veteriner iyileşmiş dedi. Diğer taraftaki de kurudu ama yanakta küçük bir yara var. Kontrolüne de gittik bu sefer. 3 gün kaldık İzmir'de.

Geri