Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bonnie ve Clyde Beslenmesi

NinjaTurtle

Yeni Üye
Arkadaşlar kolay gelsin. Dün doğum günümde 2 adet yavru su kaplumbağası hediye geldi. Daha önce hep beslemek istedim ama hiç almaya vaktim ve cesaretim olmamıştı. Kaplumbağalar;

2cm kabuk boyundalar aşağı yukarı.

Arkadaşlarım Tetra ReptoMin Sticks almışlar ancak bonnie ve clyde bunları yemiyor ufak parçalar halinde atsamda yemiyorlar. Nasıl bir beslenme programı seyretmeliyim yardımcı olabilirseniz sevinirim.. Birde ilaç vb şeyler almam gerekiyor mu ?

Şimdiden teşekkürler

Cvp: Bonnie ve Clyde Beslenmesi

akvaryum ısıtıcı kuru alan kuru alan ısıtıcı lamba bütçeniz varsa uvb lamba ve filtre almalısınız , tetra yı 2 veya 3 e bölün normal şartlarda yerler şuan yeni aldığınız için alışma dönemindeler yememeleri normal eğer akvaryum ısıtıcı kuru alan kuru alan ısıtıcı lamba ve filtre alamıyorsanız ya sahiplendirin yada iyi bir pet shop teslim edin bu aralar kışın gelmesiyle de alakalı çok ölüm haberi alıyoruz bu kaplumbalara da zarar gelsin istemeyiz 2-3 günde bir karides verin diğer günler günde 2 kere toplam kafa hacmi kadar tetra verin

Samet arkadaşımızın bahsettiği ekipmanlardan eksiğiniz var mı? Yok ise bir süre alışma dönemi geçireceklerdir. Bu sırada yem yememe ve kuru alan kullanmama olabilir.

Evet bu ekipmandan eksiklerim var bunları hemen tedarik edeceğim değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim

Geri