Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu nasıl bir uyuma şeklidir.

olivia-peter

Bordo Bereli
Yeşil yani hasta olan yavrunun uyuma halleri; Sürekli böyle değişik ilginç şekillerde uyuyor.
Yada suya salıyor kendini su üstünde el kol salınmış uyuyor. ilk gördüğümde öldü sanmıştım.

mailto:/epzZAq.jpg
mailto:/ekBNzr.jpg

Tam anlayamadım ama gözleri hasta olan kaplumbağaların kafalarını suya soktuklarını görmüştüm . Galiba burda kolları ve kafası boşlukta kaldığı için o durumda . Birde hasta olduğunu düşünürsek tutacak hali yoktur . Yani tam bilgim yok sadece yorum yaptım

Cvp: Bu nasıl bir uyuma şeklidir.

Garibim bitkinya başını dahi çekmemiş. Suda da uyumak istememiş belliki gece yüzeye in çık yapmak istemiyordu.

hali yoktur bir veternere götürmeni tavsiye ederim belki ciddi bişeydir :':)':)'(

ağaçta uyuyan leopar gibi. hayvan yem konusunda iyileşme gösterse de hala bitkin. bu hali boğulma riski taşıdığını gösteriyor. burnu suya girmeyecek şekilde az biraz daha suyu indirme olanağın varsa indir.

Geçmiş olsun Neslihan. Cem abinin de belirttiği su seviyesine dikkat etmeli. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur.

Suyu biraz daha indirdim, Zaten yemli banyo içinde oradan su aldığım için çok derin olmuyor. Zaten hergün biraz daha iyiye gidiyor. İnşallah tamamen toparlayacak.

iyileştiğine dair ilk belirti kafasını lambaya doğru kaldırdığında olacak. ondan sonrası rahat bir süreçte devam eder.

Cem dünden beri o incecik boynu kopacak sürekli yukarda :D Hali olsa kalkıp lambaya çıkacak. Uyku moduna geçince salıyor kendini. Bu hayvan çokta yorgun galiba.

Gencecik yaşında yormuşunuz hayvanı ayıp :D Neyse Hayri gece uyurken her yer karanlıkken uyur. Suyun içinde de gezer. Geçen kuru alandayken elime aldım fark etmedi bile sonra uyanır diye bir saat elimde tuttum. Uyur-gezer her halde.

Bazen çok güldürüyorsun beni Burcu :D Temizliğine dikkat et sende mikrop kapma.

Yok zaten yanında bile dursam elime alsam annem banyoya sokup yıkıyor beni kıyafetleri hemen çamaşır makinesine. Ne çektim be...

ne çektin gülistan diyorsun yani. :smile:

Ayy!Canım benim yaa :( Ama korkma :) Ona çok iyi bakarsan hiç bişeycik olmazz ;)

Katılıyorum Cem abi. Ne çektin be Cem abi kapluşlara çözüm bulucam diye boş vaktini harcadın Cem abi Cem abi.

Kıyamam yaa şu uyuyuş şekline bakaramısınız :) İnşallah iyileşir toparlanır en kısa zamanda..

Geri