Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu yemler iyi mi?

Polat Geyik

Gümüş 5 Üye
Şu an ROTIFISH kullanıyorum bir de JBL Energil diye bir yem gördüm şu an kullandığım ve almayı düşünüğüm bu yemler iyi mi?

Hayvanin kabuk boyu ne energil buyuk hayvanlar icindir, rotifish ise ana yemdi saniyorum ama kalitesiz birsey, kabuk boyunu soylerseniz gerekli tavsiyeleri yapalim

Raffy p tetra gammarus alin raffy p dekiler kirmizi minetal yem o 1 gun verilecek gammarus 3 raffy p 2 rotifoshte 1 bitince ise onu atip yerine raffy p verin, gunde iki ogun olacak

6 cm olunca tekrar yazin

Raffy p ve Tetra Grammarus alacam sadece bunu anladım :) buldum da yemleri sipariş edecem

tetra reptomin baby var ondan alırsın ve sera raffy p alırsın ana yem olarak. sonra sera raffy l(gammarus) ondan alırsın onuda 2 günde 1 verirsin. yani
pazartesi : raffy p
salı : tetra
çarşamba : raffy'nın içindeki kırmızılar
perşembe : gammarus
cuma : raffy p
cumartesi : tetra
pazar : gammarus

bu düzende devam edersin kabuk boyu 7 cm ye ulaşına değişir tekrardan .

tetra'nında olur farketmez.
Sera, Tetra, Jbl bu marka dısında alma

elide olan yeme göre söylemiş alisarp bende genel olarak bi beslenme planı soyledim

Hayvan kucuk oldugu ben daha cok kurutulmus gida oneriyorum oyuzden 3 gun olmasi daha iyi olur reptomin baby le raffy p ayni kategoride yani ayni yemler onu almaniza suanlik gerek yok icinde yosun oldugu icin bitkisele gecerken onerdigimiz bir yem

Energil 12 cm kabuk boyu sonrası uygun düşer. Senin alacağın raffy p, gammarusta marka farketmez. Repto baby 100'lük deneme amaçlı alınabilir hayvanların bir kısmı sevmiyor. Ama illa da almana gerek yok. Gammarusu iki günde bir, iki öğünün birinde mutlaka verilmeli.

Tamam cem abi yemi kafa boylarından fazla atsam olur mu? Bir de gramı ne kadar alayım 3 taneler biliyorsun.

250'lik ve 2016 seneli olandan al. Hayvanlar ufak kış zamanı +1-2 verebilirsin. Enerjileri tam olsun. Yani her iki öğünde de 1 fazla olabilir.

Geri