Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Buda Benim Kaplumbağam

ata12

Altın 1 Üye
mailto:/300y79g.jpg

mailto:/11rvwaf.jpg

mailto:/2v9dfrb.jpg

mailto:/9knujq.jpg

mailto:/ofxd6w.jpg

mailto:/wbxveg.jpg

mailto:/20kbrly.jpg

mailto:/16bj8d3.jpg

mailto:/2n6dcoi.jpg

mailto:/59tp1k.jpg

mailto:/29lb829.jpg

Cvp: Buda Benim Kaplumbağam

kaplumbağa çok tatlı, ama akvaryumunuz küçük :(

kusura bakmayın gücümüzz buna yetıyor

Kaplumbağanın kabuğu fazla siyah. Kalsiyum eksikliği olabilir. Yumuşaklık durumu var mı? Yada herhangi bir kötü koku mevcut mu?

ole bırsey yok kabugu mavi oda metilen mavisi dezenfektanı kulaandıgım ıcın ole orası bıraz damlattı beyaz beyaz seyler vardı mantardan endıselendım o yuzden mavi

Mantar varsa veterinere götürün derim. Uygun mantar tedavisini söyleyecektir.
Metilen mavisi hayvanın kabuğuna sürülmez. Ama akvaryumdaki mikrobun kırılması için suya katılabilir. Buda uygun miktarda yapılmalı ancak sık değil.

Mantar tedavisi yapmadım ve kaplumbağalarımda yaşamadım. Dediğim gibi veterinere gitmek gerekir. Hiç imkan yada bilen yoksa bu konuyu okuyabilirsin.

mailto:/forum/Konu-kaplumbagalarda-mantar-hastaligi.html

Kabuğunda mantar olduğundan şüphelendiğiniz yerin fotoğrafını beyazken çekip eklerseniz belki daha net fikir oluşur bizde de. Veteriner imkanınız yoksa kaya tuzu, bir mantar merhemi ve kabuğu kurutma ile tedaviye çalışırız ama tabii mantarsa. Umarım değildir.

bir dahaki sefer çekerim

Akvaryumunuz cok ufak, gerekli ekipmanlardan bir tanesi bile yok. Gucumuz buna yetiyor diyerek isten siyrilamazsiniz.

İsitici 10 tl
Lamba 3 tl
Filtre 10 tl

Bari bunlari alin. Bunlara gucu yetemeyecek kisi internete baglanip sorular soramaz.

ısıtıcı suyu ısıtmıyomu yaz ayında ısıtıcının ne ısı var 3 gunde bır teımızlıyorum suyunu ılla bırının acıgını arıcaksınınız

Geri