Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Buna benzer kuru alan

Kapluscak

Yeni Üye

qrsju.jpg

Merhaba arkadaşlar benim akvaryumun bu arkadaştakinin aynısı ve ben kuru alan yapamıyorum acaba nasıl yapabilirim buna benzer bi akvaryum. Yani nasıl zemin yapabilirim bu cd kabımı yoksa mukavva gibi bir şey mi bir de en önemlisi rampa nasıl yapabilirim cd kapları batmıyor strafor batmıyor suyun yüzeyinde kalıyor kaplumbağa çıkamıyor rampaya . Bilginiz varsa rampa için ve kuru alan için lütfen yazın yardımlarınızı bekliyorum.

ALINTI : mailto:/forum/Konu-kaplumbaga-kuru-alan-iliskisi.html​

Cvp: Buna benzer kuru alan

Güzelmiş kardeşim.Gerçekten çok zor görünen bişey yaparsan süper olur.Halı sahanın çimleri sert olmasın.

merhaba arkadaşım mukavvadan kuru alan yapmanı önermem 6 ay gibi bir sürede mukavva çok yumuşar ve soyulmaya başlar ama benim şöyle bir önerim var cd kabı batmıyor dedin galiba o zaman cd kabını al üstüne güzel bir bez ya da çarşaf gibi bir şey ser hem yumuşak olur hem de çarşafının modeli güzelse akvaryumuna renk katar rampa konusuna gelirsek simetri aynası diye bir şey satılıyor kırtasiyelerde onu al kenarlarını kır düz bir plastik kalıyor elinde ama sert plastiklerden onu akvaryum silikonuyla kuru alanına yapıştır simetri aynası 5 tl bişey akvaryum silikonunu yapı marketlerden alabilirsin oda 8 tl dir muhtemelen . Simetri aynasının renkleri var akvaryumunda hakim olan renge göre alırsın. Eğer önerilerim işine yaraarsa yorumuma teşekkür edersen sevinirim kolay gelsin

o kuru alan umut beyin nasıl yapıldığını anlatacaktı ama vakit bulamadı sanırım elde yapmış o da demekki yapılabilir biraz sabredersen sende yapabilirsin :)

kuru alanlar batmaz yapıda olmalı yoksa onu vantuz tutmayacağı gibi hayvanlar çıktığında çöker. pleksi bulabilirsen tek parçadan ön tarafında suya değecek kadar bir uzunluk bıraktırıp eğdirterek meyil verdirtebilirsin adamlar ısıtıp şekil verir. sonra buna göre kenarlarından delik açarak vantuz veya buradaki gibi telden bağlantı ile akvaryuma sabitlersin üzerine de paspas veya kaydırmaz yapıştırdın mı temiz olur.

@ninjakaplumbağa19 sağol zaten halı kaydırmaz düşünüyorum yapay çim yerine eğer yapabilirsem bu tarz bir şey

@hayvan_sever Sağol bu akvaryum silikonunu bir çok yerde aradım bir türlü bulamıyorum şu simetri aynasını da deniyeceğim ama akvaryum slikonu hariç cd kabına yapıştırabileceğim bir malzeme varmı uhu , bant vs gibi ? Bu arada teşekkür ettim.

@Kapluştron Bir kaç şey denedim ama kurualanı sabitelemek zor oldu . Sabitledikten sonra da rampayı yapamadım bir türlü.

@cem Yanlış anladınız ben rampanın batmamasından şikayetçiyim batan bir malzemeden rampa yapmak istiyorum batmayan bir malzemeden rampa yapınca suyun üstünde duruyor ve kaplumbağa çıkamıyor diye dedim. Kuru alanı tabiki batmayan bir nesneden yaparım sağolun . Mesela siz ne kullanıyorsunuz rampa olarak ?

Akvaryum slikonunu öneririm

benim yazlıkta turtle bak. ana akvaryumda akvaryum üstü cam kuru alan var.

silicon için ya net, ya da yapı marketlere bakmalısın. suya değmeyecek şekilde kullanırım dersen gene sistanın yeşil renk suya dayanımlı duşakabin ve lavabo yapıştırıcısı siliconu var. üzerinde %100 silicon yazısı olur. şeffaf olanı alacaksın. veya ufak teneke tüpte olanı. yalnız ufağın bildiğim kadarı ile şeffafı yok. suda salınım olabilir kuru taraf için öneriyorum.

ben ilk başta strafordan böyle bir şey yapmıştım. ama yosunlaşma nedeniyle yemeye başladılar. bi süre maket bıçağı ile traşlayıp temizledikten sonra kullanmıştım. ama bunu geçici olarak öneririm. sağlıkları açısından iyi değil boğulabilirler. aşağıdaki linkte kuru alanı incele.
mailto:/forum/Konu-akvaryumun-son-hali--8910.html

şimdiki de bu. yaptığın kuru alan taşıyabilirse bu paspastan alıp koy o rampanın suya batmasını sağlar.
mailto:/forum/Konu-akvaryum-ustu-kuru-alanim.html

Bunu yapmak çok vaktimi almadı ama nasıl yapacağımı düşünmek bir kaç günümü aldı. Birazdan malzemeler ve fiyatlar hakkında bilgilendirme de dahil, kısa bir anlatım yapacağım. :) Bu konuya da link veririm..

sn.sevindik Konunu Dört gözle bekliyorum . Yarın hemen malzemeleri alırım yapmaya başlarım .

Ömer bey, şimdi anlatıma başlayacağım fakat resimli anlatım beklemeyin çünkü elimde malzeme yok. Elimden geldiğince açıklayıcı bir şekilde anlatım yapacağım.

Tamam artık anladığım kadarıyla bir şeyler yapmaya çalışırım. Kuru alanım yok çünkü şuan

Konu 5 dakikaya hazır

Lanet olsun ki mouse 'un azizliğine uğradım !!!! İmleç kaydı tıkladığımda sayfa kapandı ve tüm yazdıklarım gitti. ! :59:

Yarın akşam anlatım yapacağım arkadaşlar kusura bakmayın.. :(

Arkadaşlar, kuru alan yapımında sıkıtı çekenler veya gözünde büyütenler için biraz maliyetli ama bana göre görünüşü güzel bir sitem var. Belki çoğunuz biliyorsunuzdur ama ben yinede hatırlatayım. Turtle topper mailto:/images/Categoryimages/normal/p-73497-55496-reptile.jpg

Gittigidiyor da da bulunmakta olur fiyat aralığı 85 ile 100 TL arası. Maadi konudan alabilecek ve akvaryumuna uyan varsa inceleyebilir. Şahsen ben bu akşam alıyorum yorum yapabilirim sizede.

Boy: 43 cm
En: 35,6 cm
Yükseklik: 25,4 cm
Bu arada topper in boy en ve yükseklik oranları yukarıdaki gibidir. Bizim için eni öenmli olan. Akvaryumunuzun eni ile karşılaştırabilirsiniz. Akvaryumunun eni toppere göre küçük olanlar için Yan mandallarda ek pay bırakılmış ama, büyük olanlar için kullanılamıyor. gerçi onada bir çaresi bulunmuştu bi arkadaş yapmıştı. Tanıtım videosuda aşağıdadır.

http://www.youtube.com/watch?v=LICy7PWiCQg
Boy: 43 cm
En: 35,6 cm
Yükseklik: 25,4 cm

Geri