Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

camdanmı yoksa strafordanmı kuru alan yapılmalı

cemal197

Platin 3 Üye
biliyorum çok soru sordum ama akvaryumu yaptırırken camdan kuru alan yaptırsammı yoksa köpük yani strafor dan yapıp sonrada üstüne taş tahta vb şeyler yerleştirsemmi daha iyi olur:33::133::148:

RE: kuru alan

Ben camdan kuru alan yaptırdım. Bunun için akvaryum dayanımı yani cam kalınlığı vs uygun oldumu sorun olmuyor.

Cvp: kuru alan

yıkarken akvaryumu nasıl yıkıycam oda var işte arkadaşlarım tutrle pier almış hapsi benim ki daha deyişik olsun dedim

Benim akvaryum üzerindeki camdan kuru alanlarım sabit değil. Yani yapıştırılmadığı için kaldırıp müdahale edebiliyorum yada yerini değiştirebiliyorum. Tabi diğer alternatiflerde düşünülebilir.

rica etsem bi resmini yükleyebilirmisn şimdi madem pazartesi akvaryumu yaptırmaya götürcem tam olsun iyi olsun niyetiyle resmi yüklermisin nolur:59::59::33::133::148:

mailto:/forum/Konu-kule-ve-sehpa-tip-kuru-alanlar-su-ici-dinlenme-sehpalari.html

Ne demek. Burada kuru alanların tanıtımı var. Yardımcı olabilir.

Kullanışlı ve rahat edecekleri yerler yaptırmaya çalıştım. Dizayn konusunda fikir verebilir.

Selim arkadaşımız kuru alanı bu mantıkla ama cam yerine pleksi ile yaptı. Hafiflik açısından malzeme olarak alternatif olabilir.

Kuru alanım strafordandı bırkac ay ıcınde suya salınım yaptıgını fark ettım cunku suyun rengı beyazlasıyordu bende cıkarıp attım yanı bence en saglıklısı portatıf cam kuru alanlar

Cvp: camdanmı yoksa strafordanmı kuru alan yapılmalı

bence turtlebanklar da mantıklı çözüm olabilir. Eskiden Tr'de bulunmuyordu ama artık internetten veya kişilerden elden alınabilir. Ben alacağım mesela :) hem de mıknatıslı, su seviyesine göre ayarlanabilir

Tabi o cam olan gerçekten de havalıymış ama sanırım mesela ben üşengeçlikten o kadar yapamam beceriksizimdir de biraz. :haha:

camdan daha iyi

turtle bank'ın şu sorunu var. mıknatıs cam kalınsa işe yaramıyor. 5-6 cm camlara uygun.

Geri