Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çıkmıyor kuru alana

EverDEbo

Gümüş 5 Üye
Daha önce kaplumbağa beslemiştim ve kuru alanı çok seviyorlardı balerin duruşu bile yapıyorlardı 2 sene sonra tekrar akvryum aldım ve yavaş yavaş malzemeleri tamamlıyorum su motorunu takmadım çünkü ucu kayıp o yüzden hayvan korkmasın diye çalıştırmıyorum ve takmıyorum haftasonu floresanla uvb lamba alıcam kuru alan için neyse gelelim olaya çıkmıyor abi yarım merdivene çıktığını uzaktan görmüştüm ışığı daha çok yakınlaştırdım daha çok ısı geliyor hadi daha yakın olsun diye üstüne taş bile koydum platformun belki taşı sever diye ama tık yok alalı 4 gün oldu ve kuru alanda ben koymadıkça durmuyo koyduktan 3 saniye sonra koşarak suya atlıyo ve platforma yemek koyduğumda yemiyor illaki suda yüzücek veya elimden önceden beslediğimde yerdeki mamayı yiyordu kaplumbağalarım bi el atarmısınız olaya

Fotoğraf gözüküyormu

Fotoğraf gözükmüyor galiba

Burasj kuru alanı belki boyut hatasından düz çekim yaptım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: Çıkmıyor kuru alana

EverDEbo' Alıntı:
Daha önce kaplumbağa beslemiştim ve kuru alanı çok seviyorlardı balerin duruşu bile yapıyorlardı 2 sene sonra tekrar akvryum aldım ve yavaş yavaş malzemeleri tamamlıyorum su motorunu takmadım çünkü ucu kayıp o yüzden hayvan korkmasın diye çalıştırmıyorum ve takmıyorum haftasonu floresanla uvb lamba alıcam kuru alan için neyse gelelim olaya çıkmıyor abi yarım merdivene çıktığını uzaktan görmüştüm ışığı daha çok yakınlaştırdım daha çok ısı geliyor hadi daha yakın olsun diye üstüne taş bile koydum platformun belki taşı sever diye ama tık yok alalı 4 gün oldu ve kuru alanda ben koymadıkça durmuyo koyduktan 3 saniye sonra koşarak suya atlıyo ve platforma yemek koyduğumda yemiyor illaki suda yüzücek veya elimden önceden beslediğimde yerdeki mamayı yiyordu kaplumbağalarım bi el atarmısınız olaya

İki gün önce açmış olduğun Kuru Alan Platformu isimli konuda Cem ile bu konuda yapılması gerekenleri yazmıştık.Bu konuda fotoğraf yükleme ile ilgili bilgiler içeren linki de paylaşmıştım.
Akvaryumun kaplumbağanın kuru alanı kullanacağı saatlerde sürekli hareketin olduğu bir odadaysa;kendilerini güvende hissettikleri sudan çıkmamayı tercih ederler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayvan yeni geldiği ortama adapte olmada çekingen davranış gösterir. Hele ki tek ve yavru ise bu süreç uzun olur. Hayvanı zorlama bu iyice strese neden olur. Zamana bırak ve mümkün olduğunca gözüne gözükmemeye çalış.

Geri