Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

çok açızz (marul,marul)

tarçınım-kahvem

Bronz 5 Üye
iyi akşamlar arkadaşlar bir kaç gündür siteye giremiyorum sınavlarım vardı şu an için kaplumbağalarım çok mutlular  gerçekten şunu anladım ki akvaryum onlara çok yaradı fanusta yemek yemiyorladı fakat allaha şükür şu an yiyorlar şu an 2 kaplumbağam var  ve onlara günde 2 yem ve 1 haftada 4 kere bir miktar marul veeriyorum ve yiyolar aslında doyunca da anlıyolar galiba karınlarının doyduğunu ve yemiyolar daha sonra acıkınca yiyolar sizce beslenmelerini iyi yapıyor muyum önerileriniz varmı  :D

Cvp: çok açızz (marul,marul)

tarçınım-kahvem' Alıntı:
iyi akşamlar arkadaşlar bir kaç gündür siteye giremiyorum sınavlarım vardı şu an için kaplumbağalarım çok mutlular  gerçekten şunu anladım ki akvaryum onlara çok yaradı fanusta yemek yemiyorladı fakat allaha şükür şu an yiyorlar şu an 2 kaplumbağam var  ve onlara günde 2 yem ve 1 haftada 4 kere bir miktar marul veeriyorum ve yiyolar aslında doyunca da anlıyolar galiba karınlarının doyduğunu ve yemiyolar daha sonra acıkınca yiyolar sizce beslenmelerini iyi yapıyor muyum önerileriniz varmı  :D

Su Kaplumbağalarında Beslenme isimli konu kaplumbağaların kabuk boylarına göre izlenebilecek beslenme programları barındırıyor.

Kabuk boyu 8 cm olana kadar sabah akşam iki öğün sonrasında tek öğün vereceksin. Günlük toplam kafa hacmi kadar olacak. Marulu iki günde bir veriyor isen kabuklarının yarısı oranında ver. Sürekli ve çok yemeleri bıkkınlık getirebilir. 3 günde bir daha uygun olur. Marulu sadece protein içerikli yem zamanlarında ver. Mesela reptomin yosun içeriklidir. Bu yemden veriyor isen o gün verme ya da başka ot türevli yemlerin olduğu zamanlar ileride alacağın sera vital gibi.

İştahları yerinde ve büyük akvaryumdalar ise boy atmaları da o oranda yükselecektir.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası var değil mi ? Geniş alana kavuşunca aşırı hareket edip çok enerji harcarlar. Bu dengesiz enerji harcaması vücutlarını üşümeye karşı zayıflatır. Küçük hayvanlardaki tehlike budur. Büyük olanlar yağ depolama ve enerji kontrolünü bildikleri için bünye olarak daha dirençli olurlar.

Yemi aşırı oranda verme ve sonra yerler deyip suda bırakma en geç yarım saat içinde kalan marullar da dahil al. Çürüten ve zararlı bakterilerin üremesine neden olur hemde tabanda kir birikimi yapıp su kalitesini de bozar.

Eğer sana alıştılarsa yemleri elden verebilirsin. Ama dikkat et parmağını götürmesinler. Yeme değil parmağa odaklanırlar.

Cvp: çok açızz (marul,marul)

su ısıtıcım var ama ısıtma lambam yok birde yemi sadece akşam 2 tane atıyorum hemen bitirirlersede çok acıktıklarını anlayıp birazda marul atıyorum şimdi yemi sabah akşam mı veriyim yoksa sadece akşam mı

Kuru alan ve ısıtma lambası mutlaka olmalı. Bunlar zaruridir.

Yukarıda açıkladım hayvanların kabuk boyuna göre yemi ayarlayacaksın.

Geri