Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

çok açlar

Mehmet YAŞAR

Altın 1 Üye
Iyi akşamlar arkadaşar.
Kaplumbağalarıma ne zaman yaklaşsm deli gibi saldırıyorlar:)yem istiyorlar sürekli.Elimi uzattığımda sürekli kovalayıp ısırmaya çalıyorlar yem zannediyorlar.Acaba günlük yemini biraz arttırmalı miyim reptomin kullanıyorum sabah 1.5 akşam 1.5 kaplumbağa başı.Yarın çarşıya gittiğimde sera rafy p alacağım.
Bilgilendirirseniz teşekkür ederim...

Cvp: çok açlar

bence aldanmayın benimkilerde aynı:)bunların kanında var açgözlülük:)

bi daha yem bulamayacaz diye çok yediklerini biliyorum fakat yinede çok aç gibi geliyorlar bana:)

Yine de çok vermeyin siz :smile: İçgüdüsel olarak istiyorlar yem :smile:

Paolo'da öyle ama ben sabah giderken 3 tane gelince biraz daha fazla veriyorum.Yatarken 3 tane veriyorum.Ama genede aççççç.....

dediğim gibi bir daha bulamama korkusu yüzünden hepsini yemek istiyorlar sanırım:)

Eğer marul filan yiyorlarsa marulla kandırabilirsiniz ama yemini arttırmayın, inanın ki siz ne kadar verirseniz onlar o kadar fazla isteyecek :)

Ben karidesi marula sarıp öyle verdim elimle.Ama ayırdı birbirinden.Yemedi marulu.Çakal Paolo!

Onlar hep açlar :D
doymak bilmiyorlar bununla birlikte sizi görünce zaten çırpınıyorlar yani yem vermeyin :)

Arkadaslar benimkiler bi kaç tane atsam bile bi tane reptomin yiyorlar kalanı yemiyorlar:) iştahları normal

Benim kaplumbağamda aç gözlü :smile: 'Fıstık' tok olduğunda yem yemiyor ama 'Fındık' çok yiyor zor doyuruyorum çok vermemeye çalışıyorum birde yazın iştahları açılıyor havalar sıcak oluyor ve hava geç kararıyor o zaman onları doyurmak daha zor oluyor :smile:

Arkadaşlar, fazla yem vermeyin. Obezite riski oluşur. Her kaplumbağaya günde toplam başı büyüklüğünde vermelisiniz.
Örneğin; 2 öğün veriyorsanız ve toplam 4 parça yem başı büyüklüğünde ise. 2 sabah 2 akşam şeklinde verin.

Benim tosbişim herşeyi yiyor. Peynir elme muz marul balık yeşil soğan yumurta akı . Daha neler yiyebilir bilmiyorum :)

Merhaba,

Benim kapluşumda doymuyor sanki beni ne zaman görse deli gibi cama vuruyor suyu çırpınırken dışarı bile çıkardığı oluyor. sabah akşam 6-7 tane karides veriyorum. acaba yemi mi değiştirmeliyim? :ff:

Sürekli karidesle beslemeyin. Karides ana yem değil ek yemdir. Vitamin bakımından düşük protein bakımından yüksek olduğu için kaplumbağanızı şişirmekten başka bir işe yaramaz. Ana yem oolarak kullanmanız gerekenler sera raffy p ve tetra reptomin olabilir. Bu yemler en bilindik en kaliteli yemlerdir. Günde kafa hacmi kadar beslemelisiniz kaplumbağanızı, fazlası obezite yapar. Kaplumbağanız henüz 1 yaşını doldurmadıysa dediğim yemleri kullanın. Eğer 1 yaşın üstündeyse sera vital ve sera herbivor kullanın. Bunlarda bitkisel yemdir. 1 yaşından sonra bitkisel ağırlıklı beslenmeleri gerekir.

kapluslarim 4ayliklar ve ilk aldigim gune gore buyumede baya yol katettiler :) ben de sera raffy p ve tetra raptomin ile besliyorum.iki gunde bir yemlerine multivitamin damlatiyorum.haftada iki defa da seranin gammarus ve kuru karides karisimindan biraz veriyorum.onlari da genelde aksam veriyorum.kocaman oldu kafalari :) sanki kafalari kadar versem cok gelir gibi geliyo ama hep aclar:) sizce besleme seklim dogru mu?

Geri