Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok güzel bir akvaryum

ecemkoten

Bordo Bereli
http://www.youtube.com/watch?v=8f_J50Nz-Og&feature=related

Akvaryuma tek kelimeyle bayıldım. İlerde böyle bir akvaryum yapmayı düşünüyorum. Sizce nasıl ?

Cvp: Çok güzel bir akvaryum

Kaplumbağları çiftleştirmek için gayet iyi bir ortam gibi.Sanki su seviyesi daha yüksel olursa daha iyi olur gibi geliyor.

Oldukça başarılı bir akvaryum. Görsellikten çok doğallığa önem verilmiş. Zaten akvaryum hazırlarken bu iki uç arasında bir karar vermek gerekiyor.

Sanıyorum ince taneli dere kumu kullanılmış, sarımtırak renginden öyle anladım. Az materyal ile geniş yüzme alanı elde edilmiş, tabni akvaryumun boyu da epey var. Rampası ve cam kuru alan ile yüzme alanından kayıp verilmemiş. Bence en ideal akvaryum setuplarından biri.

Ayrıca üstteki cam sürgü kapak çok hoşuma gitti içerisinin nemini ve sıcaklığını sabit tutmak için baya kullanışlı olacaktır. Üstten kapatmak yerine yandan aılır sürgü çok iyi düşünülmüş.

Yalnız iç filtre var gibi ben olsam dış filtre kullanırdım o akvaryum. Oldukça başarılı bir akvaryum.

Gayet güzel bir akvaryum ama yeterli degil su seviyesi bazı insanlar görsellige önem vermeyip sadece en iyi sekilde nasıl yasatırim diye dusunuyor 100 150 cm akvaryumlarda ne kum ne bir süs tas kullanmadan sadece filtre ve ısıtıcı kullananlar var internette gorebilirsiniz en iyisi hangisidir bilinmez görselliklimi? sadelik ve genis alan mı !

Akvaryumu baştan kurmak tamamen hayal gücü :)
Bu tankta biraz paludaryum havasında ve gayet hoş görünüyor.
Fakat benim kullanacağım hayalimde ki kaplumbağa akvaryumu daha geniş ve su seviyesi daha yüksek olan şekilde.
Ama örnek alınabilecek bir akvaryum gerçekten :)

Evet su seviyesi yükseltilirse bence çok güzel olucak bir akvaryum :) Emin beyinde dediği gibi şu kapak olayı çok hoşuma gitti benim :) Büyüdüklerinde akvaryumu değiştirirsem kesinlikle böyle birşey yapmayı düşünüyorum :)

Çok hoş bi akvaryum olmuş ama benim hayalimdeki akvaryum

mailto:/r/c/g9xy.jpg

Böyle birşey :)

Bana göre benim akvaryum bundan daha güzel. Tabi şu su dışındaki yeşillikleri saymazsak. O su dışı yeşilliklerinden koysam benimki de böyle olur :D Kısa zaman içinde fotoğraflarını eklerim :)

boyutlarını merak ettim, ortalama ne kadar olabilir?

Bu akvaryum da kullanılan kumun cinsi ne bilen bir arkadaş söyleyebilir mi :)

silis kum ya da ince dere kumu sanıyorum :)

Teşekkür ederim.
Acaba 80x40'lık bir taban için kaç kg gider ki bu kumdan :)

tahminimce 5 cm kalınlığında kum için 20-25 kg kadar kullanmanız gerekir.

İnternet üzerinden alabileceğim bir yer var mıdır ?
otuz.com a baktım 10 kg fiyatı 13 lira falan. Bazı sitelerde okuduğuma göre 50 kgsunu 15 liraya almışlar.

ince silis kumu taş ocaklarından alanlar oluyormuş.Çuvalla satıldığı için çok uyguna geliyormuş.
Juenpetmarket.com sahibinden veya gittigidiyor.com da da silis kum bulabilirsiniz.İsterseniz oralara da bakın.

gerçekten çok ama çok hoş bir akvaryum olmuş..gözüm kaldı :)

Bende böyle bir akvaryum istiyorum ama bu akvaryumu daha 1-2 sene kullanmam lazım ondan sonra yaptıra bilirim bu arada videodaki akvaryum çabuk bulanır neredeyse tamamı kapalı.

Geri