Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok yemeye başladılar

ffts1

Bronz 2 Üye
arkadaşlar benjaminle daisy sürekli açlar :S sürekli yemek istiyorlar.yemek çeşitlilikleri var 2 farklı yemleri ve kullanılabilecek sebzelerden yiyorlarda.aksesuarlarım gelince sularını yükselttim sonunda bu seferde sürekli açlar :S acaba fazlamı efor sarf ediyorlar maşallah cok hareketliler.obez olacaklar korkusuyla cok fazla yedirmemeye çalışıyorum ama bilemedim ne yapmam gerektiğini.Yemek saatleri sabittir.İki gün kaçırdım sadece bunun etkisi olabilir mi?

Cvp: Çok yemeye başladılar

ffts1' Alıntı:
arkadaşlar benjaminle daisy sürekli açlar :S sürekli yemek istiyorlar.yemek çeşitlilikleri var 2 farklı yemleri ve kullanılabilecek sebzelerden yiyorlarda.aksesuarlarım gelince sularını yükselttim sonunda bu seferde sürekli açlar :S acaba fazlamı efor sarf ediyorlar maşallah cok hareketliler.obez olacaklar korkusuyla cok fazla yedirmemeye çalışıyorum ama bilemedim ne yapmam gerektiğini.Yemek saatleri sabittir.İki gün kaçırdım sadece bunun etkisi olabilir mi?

normaldir bi sorun yok onlar her zaman sizden yemek beklerler benimkilerde ben ne zaman odaya girsem hemen cama yapışıp benden yemek bekliyorlar :)

Forumumuzda beslenme programları ve nekadar yem verileceğine dair bilgiler mevcut. Düzenli zamanlarda ve miktarda yem verdiğiniz sürece sorun olmayacaktır.Her yem verdiğinizde yiyeceği için kaplumbağanızın obez olma ihtimaliyle karşılaşabilirsiniz

Byteorist' Alıntı:
Forumumuzda beslenme programları ve nekadar yem verileceğine dair bilgiler mevcut. Düzenli zamanlarda ve miktarda yem verdiğiniz sürece sorun olmayacaktır.Her yem verdiğinizde yiyeceği için kaplumbağanızın obez olma ihtimaliyle karşılaşabilirsiniz
teşekkür ederim bilgilendirme için :)
evet ben de o şekilde besliyorum previewden okuduklarımla ve forumdaki yem miktarılarını okuduklarımla da hiç böyle yapmazlardı doyarladı hatta fazla gelenleri alırdım akvaryumdan da özelliklede suyu yükseltince böyle bir davranışa girdiler şaşkınlığım ondandı teşekkür ederim tekrardan :)))

Geri