Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Devit-3 den sonra yemden kesildi.

rafiyonk

Yeni Üye
Arkadaşlar kaplumbağalarımda kabuk yumuşaması olduğu için gidip devit-3 aldım. yemlerine damlatıyorum ama eskiden her bulduğunu yiyen fiyonk bunu yemedi. rafi ise zaten yem yemiyordu yemedi. nasıl kullanabilirim devit 3 ü. ve iştah açıcı ne kullanabilirim. teşekkürler

Cvp: Devit-3 den sonra yemden kesildi.

Devit 3 oral yolla etkili olur. Başka seçenek yok. İştah açmak için yemlere kaplumbağa vitamini damlatabilirsiniz. Tabi sık vermemek gerekir. Haftada bir kez uygun. Ama sizinkilere bir süre haftada iki kez verilebilir.

hayvanlar belli bir ağız tadına alışık olduğu için değişik bir tatta yem sunduğunuzda yemeyebilirler. ben calcil verdiğimde hiç yüzüne bakmadılar kaldırıp kenara attım. içeriğinde D3 oranı yüksek bir yem bakın. eğer suya girmiyorsa veya kuru alanda bir müddet tutabilirseniz. kabuğuna sürebilirsiniz. oral yolla alacağı kadar etkili olmasa da biraz emilim yapar. benim 3 numara yemiyor. mecburi bu yöntemi uyguladım. tabi uv lamba çalışırken, kuru alanda durdu ve sürdüm. şimdi kabuk rengi koyulaştı ve kabuğu sertleşti. ama onun etkisinden mi yoksa lambanın getirisi mi bilmiyorum.

suyuna döksem etkili olurmu diye düşünüyorum? sizce

suya dökmenin faydası olmaz yağlı gibi birşey hemen topaklanıyor. ayrışma olmuyor.

Geri