Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Devit 3 kullanımı ?

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar dün devit 3 aldım sitede nasıl kullanacağını okudum ama herkes farklı birşey demiş ben günde 4 adet yem veriyorum her 1 ine 1 damlamı yoksa dahamı az damlatmalıyım şuanda 4 damla damlattım hepsine vereyimmi ideal kullanım miktarını yazabilirmisiniz birde devit 3 ün damlatma yerini hiç beyenmedim bazen şişenin kenarlarına akıyor başka bir yere boşaltsam olurmu eski vitaminime ?

Cvp: Devit 3 kullanımı ?

Bence kutusundan çıkarmayın. Haftada bir kere yemlerden birini ıslatana kadar damlatın 3-4 damla kadar ve verin, şu an damlattığınız dört yemi de verebilirsiniz kapluşa.

1 tane stick e 1 damlamı damlatayım yani ?

1 tane stick yemi ıslatana kadar damlatın 3-4 damla olur. Diğer 3 yemi vitaminsiz verin.
Veya 4 yemin herbirine birer damla damlatın. Hangisi kolayınıza gelirse onu yaparsınız.

Eğer kaliteli yem kullanıyor, multivitamin desteği sağlıyorsanız haftada TOPLAM kaplumbağa başına 2 damla yeterlidir. Kaç yeme damlattığınız önemli değildir. Ancak başka vitamin kullanmıyorsanız 3-4 damla damlatabilirsiniz.

evet kaliteli yem ve multi vitamin veriyorum 4 yeme toplam 2 damla damlatacağım yani tamam teşekkürler.

devit 3 çok yağlı ilk sefer tam kurumadan verdim yemi suyun üzerinde parlaklıklar yağlar gözüküyodu hep iyice kurusun 10 15 dakka öle verin suyunuz kirlenmesin ,yağlanmasın :)

ne işe yarıyor bu ilaç ben de alayım.

Eczanelerde bebek vitamini olarak satılıyor. Kış aylarında güneş görmeyen ve uv lambası olmayan kaplumbağaların kemik ve kabuk gelişimi için gerekli olan d vitaminin sağlıyor. Biz kaplumbağalara 1-2 damla veriyoruz normalde ihtiyacı olan bebek ve yaşlılar da bu vitamini kullanabiliyor.

Yeme damlatmanın yanında ben 15 günde bir sırtlarınada sürüyorum. Kuru bir kapta 15-20 dk tepelerine güneş ışığını açarak bekletiyorum. Kabukta gözle görülür sağlıklı belirtiler oluyor.

Evet 15 günde bir kabuğa sürmek faydalı ne kadar kabuğa sürünce işe yaramıyor densede bence işe yarıyor.

Geri