Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

devit 3 kullanımı

elian

Yeni Üye
kaplumbağalarıma devit 3 vitamin aldım ama nasıl kullanıcağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Cvp: devit 3 kullanımı

Haftada ya da 10 günde bir 1-2 damla devit 3ü stick yemin üzerine damlatıp, bir süre çekmesini verdikten sonra direkt ağzına verirseniz iyi olur. Devit 3 oldukça yağlı bir vitamindir ve suyun üzerinde çözünmeden yağ öbekleri oluşturur. Mümkünse ayrı bir kapta da verebilirsiniz. Ancak ayrı kapta verirseniz suyun akvaryumdan aldığınız aynı sıcaklıkta su olmasına dikkat ediniz.

Rica ederim :)

Yalnız unutmayın uv lamba kullanıldığı ya da kaplumbağanızı düzenli güneşlendirdiğiniz dönemlerde(yazın) devit 3 kullanımını kesin. Aşırı miktar toksik etki yaratabilir. :)

Suyun üzerinde kalan bu yağ öbeklerinin kaplumbağaya bir zararı olmaz değilmi?

Çok miktarda olursa gözlerini etkileyebilir. O yüzden fazla oluyorsa bir kase yardımıyla suyun yüzeyinden alabilirsiniz.

Çok miktarda yok (zaten haftada bir veriyorum bu vitamini)ama akvaryumum enine geniş boyuna düşük olduğu için yukarıdan bakıldığında kirlilik diğer akvaryumlara göre daha net belli oluyor.4 günde bir su değiştiriyorum.Ayriyetten Bu mavi damla ile ilgili bir konuda başlık atılmış 1.gün 2 damla 2.ve 3. gün 1er damla die bilgilendirme var devamı yokmu bu kullanım şeklinin 4.ve5. gün kullanmayacakmıyız?
sadece 3 günlükmü bu ilaç:)?

Eğer hastalık varsa o şekilde kullanılıyor. Normalde kullanılması gerekmeyen bir dezenfektan. Ama bir çok akvarist 10 günde 1-2 damla kullanıyor. Ben yine de mavi damla yerin kaya tuzu öneriyorum. Bahsettiğiniz dozlarda kullanmanıza gerek yok sadece hastalık için geçerli o ilaç

Haftada bir gün 2 damla yemine damlatıp verebilirsiniz daha fazla doz çok d3 den kabuk sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz kullananı 2 hafta oldu kaplumbağamın kabuğu taş gibi oldu ve kabuğu çok güzel gözüküyor :)

Geri