Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Diyet Programı

Karadut77

Bronz 5 Üye
Elimde ki yemler ile en sağlıklı beslenme programını nasıl oluşturabilirim? Kaplumbağam dişi 7-8 cm boyunda bir yellow belly.
mailto:/24nk2gj.jpg[/font]

Cvp: Diyet Programı

Bu yemler yeterli degildir raffy p ve vitalde almaniz gerek programi sonra yapariz
Yellow bellied i nasil buldunuz acaba ?

Cinsiyet 10 cm boya kadar ancak kan tahlili ile anlaşılır. Günde tek öğün ve kafa hacmi kadar verilecek. Yem programı şöyle olacak.

Tetra reptomin
Jbl agil
Meat worms/rotifish dönüşümlü haftada bir veya karışık
Tetra reptomin
Jbl agil
Rugil
Schildkrötenfutter

Protein içerikli yemin çok fazla. Tarihi ileri ve açılmamış yem varsa bu kurutulmuş yemler içinde onları bekletip yerlerine repto koy. Bunlar bitince elinde her daim olacak yemler tetra reptomin, jbl agil, raffy p, raffy mineral, (bu yem varken vitamin kalsiyum vermene gerek kalmaz.) sera vital, kurutulmuş yemde tek bir tane olacak.

Cinsiyeti başka bir siteden kuyruk , kuyruk başlangıcında ki kabuğun şekli ve tırnaklarına göre öyle demiştim demek ki yanlışmış. Schildkrötenfutter bitti sayılır yerine meal worm almıştım yani bana raffy p ve raffy mineral lazım. Mr.Turtle suyuna koyuyorum bide 1-2 haftada bir yemine damlatıyorum. Sera yemleri biliyordum eskiden olan tek düzgün markaydı fakat 3-4 yıldır yemlerin kalitesinin düştüğü yönünde bilgiler vardı özellikle balık beslediğim için orada biliyordum , 4-5 sene belki daha eskiden de turtleturk olması lazım yanlış olmasın o sitede aktif üyeydim orada da böyle konuşmalar geçiyordu en son o yüzden uzak durmuştum, aralarında muadili olan yem yok mu bende şuan bunlar bitene kadar ? Bir kaçta foto ekleyeyim o zaman.
8
8
8
8
8
8
8
8

Karadut77' Alıntı:
Cinsiyeti başka bir siteden kuyruk , kuyruk başlangıcında ki kabuğun şekli ve tırnaklarına göre öyle demiştim demek ki yanlışmış. Schildkrötenfutter bitti sayılır yerine meal worm almıştım yani bana raffy p ve raffy mineral lazım. Mr.Turtle suyuna koyuyorum bide 1-2 haftada bir yemine damlatıyorum. Sera yemleri biliyordum eskiden olan tek düzgün markaydı fakat 3-4 yıldır yemlerin kalitesinin düştüğü yönünde bilgiler vardı özellikle balık beslediğim için orada biliyordum , 4-5 sene belki daha eskiden de turtleturk olması lazım yanlış olmasın o sitede aktif üyeydim orada da böyle konuşmalar geçiyordu en son o yüzden uzak durmuştum, aralarında muadili olan yem yok mu bende şuan bunlar bitene kadar ? Bir kaçta foto ekleyeyim o zaman. mailto:/260zds5.jpg
mailto:/2h4l4d1.jpg
mailto:/wkljdd.jpg
mailto:/zlrfhl.jpg
mailto:/2jbmyz8.jpg
mailto:/28lvs41.jpg
mailto:/21ovtx4.jpg
mailto:/2icbsas.jpg

Vitamini suya damlatma alg ve yosunları coşturur. Haftada bir, bir yeme bir damla yeterli olur.

Sera hala her boy kaplumbağanın yiyebileceği tek yem.

Cinsiyet son anda değişebiliyor. Erkekse son anda tırnak veya kuyruk uzaması görülebiliyor.

Hayvanın kabuğunda piramitleşmede var. Kurutulmuşu haftada bire düşürsek yerinde olacak. Hayvan bol yüzme ile kabuğu dengeye sokacaktır. Henüz 10 cm üstü olmaması avantaj

Önerileriniz için teşekkürler dikkate alacağım :smile:

Alisarp' Alıntı:
Bu yemler yeterli degildir raffy p ve vitalde almaniz gerek programi sonra yapariz
Yellow bellied i nasil buldunuz acaba ?

En altta ki soru gözümden kaçmış özür dilerim , daha öncede beslediğim için türler hakkında bilgim vardı az çok ve ana olarak beslediğim canlılar balık 4 akvaryum var yani çoğunlukla gördüğüm her akvaryumcuya giriyorum meraktan ve her girdiğim yerde de kaplumbağalara bakıyorum acaba farklı var mı diye , aralarında kurcalarım hep , bu da şansıma Yalova da buldum kırmızı yanakların arasında.

Geri