Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ekstra yiyecekler

Kapluştron

SKF Delisi
Kapluşlara yemler dışında neler verilebilir sebze meyve yeşillik et grubu olarak ve bunlar ne sıklıkla verilmeli yaşa göre nasıl değişir? Şimdiden teşekkür ederim.

Cvp: ekstra yiyecekler

Yavru ve gençken tatlı su balığı verilebilir. Ama kaynar sudan geçirerek vermek daha iyi. Besin değeri biraz kaybolsada ölü hayvan olduğu için önlem almış olursunuz.
Gene gençken başlayarak ilerki yaşlarda taze sebze yani iyi yıkanmış kıvırcık yada marul hatta soyulmuş salatalığın susuz kısmından ince keserek verebilirsiniz.

İyice yıkanmış marul,küçük parçacıklar halinde muz ve küçük parçacıklar halinde çilek verebilirsiniz.Kıyma verebilirsiniz ancak verirken çok az atın kıyma kaplumbağaları büyütür.Birde haşlanmış balık etide verebilirsiniz.Ben bu bilgileri petshopçudan öğrendim

Raffy l nın içinde kurutulmuş balıklar var onlar da tatlı su balığı mı oluyor.

Muz kabiz yapabilir ama kaplumbagalari. Insanlar uzerinde bile bariz bir etkisi varken bizim kat kat kucugumuz olan kaplumbagalarda daha ciddi sorun olusturabilcegi düsüncesindeyim.

Ben gammarus ve yem dısında haslanmış yumurta beyzı veriyorum bazende marul vb yesillikler istahla yiyolar :)

Cvp: RE: ekstra yiyecekler

Kapluştron' Alıntı:
Raffy l nın içinde kurutulmuş balıklar var onlar da tatlı su balığı mı oluyor.

Evet, tatlı su balıklarıdır. Raffy I aldığımda balık görmedim ama sera royal, jbl energil, tropical dried fish örnekleri mevcut. Su kaplumbağaları için hazırlanan yemler tatlı su balığındandır.

beyoğlu' Alıntı:
İyice yıkanmış marul,küçük parçacıklar halinde muz ve küçük parçacıklar halinde çilek verebilirsiniz.Kıyma verebilirsiniz ancak verirken çok az atın kıyma kaplumbağaları büyütür.Birde haşlanmış balık etide verebilirsiniz.Ben bu bilgileri petshopçudan öğrendim

Pet shop meyve önerirken kara kaplumbağası ile m karıştırdı acaba. Su kaplumbağaları için meyve uygun değil. Kıyma diğer yemlerden uzaklaşmasına sebep olabilir. Zaten öğün olarakta çok az verilmeli. Karides, gammarus ve balık alternatifleri dışına çıkılmamalı.

Petshoplar ne dediklerini bilmio kesin kara kaplumbağası icin demistir zaten kıyma su yüzeyinde yağ tabakası yapıyor, meyvede azda olsa seker var zararrlı:D

yani sonuç olarak meyve verilmiyor yeşiliklerden sadece marul kıvırcık ve salatalık vereceğiz et ürünlerinden kıyma verilmelimi verilmemeli mi ve haşlanmış tavuk göğsü falanda veriliyor mu

et ürünleri verilmemeli. özellikle işlenmiş etlerin uzun ömürlü olması için kullanılan sodyum hayvanlara zararlıdır. yemlerin içindeki ürünler hayvanların gerek duyduğu herşeyi veriyor. bunun yanında tuzlu ve şekerli ürünlerde hayvanların bünyesine uygun değil.

Kıymada yüksek yağ içeriği sebebiyle verilmemeli. Ayda bir kez verilebilir. Zaten ayda bir kez verilebilecek ve diğer besinlerden bir artısı olmayan kıymanın verilmesine gerek yok. Ancak uzun süre yem yemezse düşünülebilir.

Verebilirsin iyice yıka öyle ver manavdaki halleri pis oluyor ben sirkeli suda yıkayıp duruluyorum anca o zaman cim rahat oluyor :)

fesleğen dokunabilir. zaten kokusu ağır yiyeceklerini sanmıyorum. maydanoz, tere roka gibi otlar böbreği zorlar. bu da o grupta yer alır. en fazla sevdikleri maruldur. sonra kıvırcık gelir. atom marulu da seviyorlar.

Çok sağalun arkadaşlar.O petshopçu o zaman ne verebileceğimi bilmiyordu.Kara kaplunbağası için söylediğini sanmıyorum.Çünkü kaplumbağam Rominayı alırken ne vereceğimi sormuştum.Bilgilendirdiğiniz için sağolun

Geri