Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Erik karpuz çikolata

siberprens

Yeni Üye
meraba arkadaşlar . kaplumbağalarıma beslenmelerine destek olması amaçlı meyve ve et vermekteyim nadir aralıklarla .bikaç gün önce çikolata vereyim onlarda bu güzel şeyin tadını alsın amaçlı bi deneme yaptım ve açıkcası benden hızlı tükettiklerini gödüm . tabikide küçük bi parca verdim  sizde denedinizmi farklı şeyler_?

RE: ERİK KARPUZ VE ÇİKOLATA

Hayvanlara tatlı, tuzlu, baharatlı, acı, yağlı, kokulu bitki, meyve, süt ürünleri ve işlenmiş et vermiyoruz. Bunlar zararlı, doğal ortamında yemediği herşey zararlıdır. Kimyasal temas etmiş ya da ettiği muhtemel ürünler verilmez. Buna böcek, sinek vs. de dahil.

Yağsız kıyma haşlanarak verilebilir ama bu yemden uzaklaştırır. Sadece hasta ve uzun süre iştahsız olması durumunda verilmesi uygundur.

Haşlanmış yumurtanın beyazı verilebilir. Marul, kıvırcık, hormonsuz salatalık, havuç ince kesit olarak verilebilir.

Dondurulmuş karides suda iyice yıkanıp tuzdan arındırıldıktan sonra haşlanıp verilebilir.

Tatlı su balığı haşlandıktan sonra kılçığı temizlenip verilebilir. 2 haftada birden aşağı olmamalı. Özellikle alabalık kalsiyumu çektiği için kemiği yumuşatır.

Gerekli olup ihtiyaçlarını karşılayacak herşey yemlerinde mevcuttur.

Yukarıda saydığım verilmemesi gereken ürünlerde pankreas, karaciğer ve böbreklere zarar verecek içerik var.

Hayvanların kabuk boyları nedir; ona göre alacağın yemleri yazayım.

Geri