Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtre önerisine ihtiyacım var

finten

Bronz 4 Üye
şu anda bir şelale filtre kullanmaktayım ancak suda yarattığı sirkülasyon sebebiyle kaplumbağamın yüzüşünü zorlaştırıyor. Filtre çalıştığında yüzmeyi reddediyor. İleride akvaryumu büyüttüğümde de kullanabileceğim ancak şu anda da işimi görecek bir filtre arayışındayım. Kendi araştırmalarıma göre iç filtrelerden suda en az dalgalanma yaratan askı filtreler gibi geldi. Askı filtreler de şelale olarak geçmekte ancak direkt şelale olarak aldığım filtrenin yüzeydeki değil de suyun içinde kalan kısmı şiddetli bir şekilde su döndürüyor. Aynı durumu askı filtre de yapıyor mu bilmiyorum ve bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum

Akvaryum ölçüsü nedir?

Su yüksekliği kaç cm?

Filtrenin debisi kaç lt/h?

Cem bey maalesef henüz bir akvaryuma geçiremedim kaplumbağamı. Hali hazırda bir balık akvaryumum mevcut olduğundan sığmakta biraz zorlanıyorum odaya. İlerleyen süreçte sanayide bir masa yaptırarak özel bir akvaryuma geçirmeyi düşünüyorum kaplumbağamı. Ancak o zamana kadar yaklaşık 10 litrelik bir kapta kuru alanı su ısıtıcısı, ısıtma lambası ve filtresi mevcut şekilde bakıyorum. Dolayısıyla almak istediğim filtreyi ileride oluşturacağım akvaryumun içerisinde de kullanmayı düşünüyorum. Şu anda hem 6 litre kadar suda çok fazla dalgalandırma oluşturmayacak hem de haftalık temizliğe kadar ortalığı biraz toparlayacak bir filtreye ihtiyacım var :(

6 litre için kullanılacak filtreye ben sinek filtre diyorum. Temizlik anlamında hiçbir faydası yok. 2-3 watt bir güçte olur. Kibrit kutusu kadar süngeri var. Boşa masraf olur. Olsa da olmasa da suyu aynı sürede yenilemeniz lazım.

Balıklar bu akvaryuma sığmaz mı peki? Hayvanlar çok yada büyük mü?

maalesef balıklarım buraya sığmaz çünkü nüfus kalabalık epey. Ve bir senelik bitkili bir akvaryum ekosistemi çok iyi ona ellersem hem balıklardan olurum hem kaplumbağadan gibi geliyor :D

O zaman bir süre bu şekilde idare edeceksiniz.

Geri