Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gargi Nööri :)

Cvp: Gargi Nööri :)

Aramıza hoşgeldiniz :) Ne olur bana bu kpta beslediğinizi söylemeyin...

Hani bu onun bütüm sorumluluklarını alıp onu besleyeceğiiz havancağzın yüzceği suyu ? hani yüzdükten sonra dinlenip kurulanacağı sağlıklı bir kuru alan hani o kuru alanın üstünde ısınmak ıcın kullanacağı lamba? hani suyun ısıtıcısı ? Ahh ahh

BATUHANA KATILIYORUM ÖNCELİKLE ONA BİR AKVARYUM ALMALISIN...

DÜZELTİYORUM İLK SU KOYMALISIN ^_^

İyi de ben onu aldığım anı resimlemiştim sadece.. Böyle bir forum olduğu için sevinçliydim sadece. Ama Ağrı nın ilçesinde maalesef akvaryum bulamam bulsam da tatillerde benimle yolculuk yapacağı için akvaryumu aktaramam.. :( Malesef fanusta kalacak bir kaç ay kadar :((( Ancak yaz tatili ve şubat tatillerinde evde kurulu akvaryuma koyabilirim.. Isıtıcı olarak da laptop u kullanıyoruz, ve üzerinde dört dönüyo seve seve :)

Ahh ahh kardeşim neden bakamayacağınz hayvanı alıyorsunuz dememek için kendımı zor tutuyorum fakat tutamıyorum... ısıtıcı olarak lap topu kullanıyoruz dıyorsunuz da hava orda kaç derece 32 derece varmı ? yok biliyorum heleki ağrıda hiç yok kaplumbağalar suda 26-28 derece arası karada iste 30-32 derece arası yaşarlar.. lütfen o kapta besleyeceksenız surreklı suyunu yenileyin sıcak su ekleyin ......

sanırım imzam herşeyi anlatıyor

Kesinlikle iyi bakıyorum.. burada başka yapacak bir şey yok sonuçta. Ve sürekli o kapta tutmuyorum.. Leğeni var. Isıtıcıyı tedarik etmeye çalışıcam.. Küveti de doldurup yüzdürürüm ama sular soğuk. Onun kendi suyunu evin oda ısısında tutmaya çalışıyorum. Ve hareketli baya. Okudum forumları falan da. Ve 6 yaşında olan kaplumbağa var, köy yerinde kalmıyorum ev kaloriferli.. Abartmayalım bence.. Dedim ya geçiş dönemi olduğu için mecburi. Siteye üye olduğuma pişman oldum. Tecrübelerinizden yararlanacağımı sanıyorum. :( Azar yiyoruz. :(

Biz burada bir can'a bakıyoruz biz abartmıyoruz.Lütfen o da bir canlı iyi bakılması gerekiyor biz sizi azarlamıyoruz kaplumbağanın ihtiyaçlarını söylüyoruz.

Hanım efendi çok duyarlıyız bu konuda .... Abartmıyoruz bir kaplumbağanın akvaryumu filitresi kuru alanı ısıtıcı lambası , su ısıtıcısı olması lazım lütfen sizde biraz duyarlı olun.. sizi anlamamızı lutfen beklemeyın .. madem ağrıda yok neden internetten almıyorsunuz ? zor mu geliyor.. bende burda kalıtelı yem olmadıgı ıcın ınternet uzerınden sıparış verdım

Evet bir hayvanı bakabilecekseniz almalısınız.

Hayır zor gelmiyor. Öğretmenevinde akvaryum kurdurmuyorlar desem?

Hoşgeldiniz. Öncelikle bir ısıtıcı almaya çalışın. Soğuk suda ne kadar oda ısısı olsa da hasta olur kapluşlar, özellikle de sizin kapluş gibi minik fındıkkafalar ve malesef hayatına mal olur bu hastalık :( Şu an sağlıklı görünüyor maşallah. Siz bizden çok daha fazla istersiniz muhakkak kapluşunuzun sağlıkla yaşamasını. Mutlaka bir ısıtıcı almalısınız. İnternetten sipariş imkanınız var mı?
Akvaryum kuramıyorsanız büyük saklama kapları ile akvaryuma benzer bir yaşam alanı yapabilirsiniz. İçine ısıtıcı sığabilecek büyüklükte şeffaf saklama kapları oluyor.

Evde akvaryumum var zaten, internetten geldiği saatte biz okulda oluyorz ve sıkıntı oluyor. Ama kargo ile ailemden beklemedeyim zaten. Leğeni var diyorum ya, büyük o da şeffaf işte. Isıtıcıyı halledeceğim bir şekilde. Merak etmeyin. İlk aldığım an çektiğim bir resimdi sadece ya. :( moderatörmüşsünüz ben üyeliğimin kapatılmasını istiyorum.

Geri