Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

görme bozukluğu

HüdaverdiTrk

Yeni Üye
Arkadaşlar forumda benzer bir konu bulamadım o yüzden sizlere danışmak istiyorum bu konuyu.
Yeni sahiplendiğim kaplumbağalarımdan biri yem verdiğim zaman her hamlesinde verdiğim yemi ıskalıyor acaba görme bozukluğu mu var diye endişe ediyorum. Gözünün önünde şişlik ve kapanma gibi bir durum söz konusu değil bunun sebebi hakkında beni bilgilendirseniz sevinirim.

Elden yem verildiğinde bazı hayvanların kafatası yapısının farklı olması sebebiyle yeme değil parmaklara odaklanması söz konusu bu genelde daha uzun burun yapısına sahip erkeklerde görülüyor. Dişilerde gözler biraz daha öne doğrudur. Bu yapıdaki hayvanlar yemin kokusunu alır ama parmakları yem olarak görürler. Bu sebeple yemi tam ortalayamadıklarında parmakların ısırılması da söz konusudur. Bu odaklanamamanın bir diğer sebebi de sudan yukarı doğru hamle yaparken manevra güçlüğü çekmesidir.

Bu parmak yaralanmalarına karşı evde baticon mutlaka bulundurulmalıdır.

Cvp: görme bozukluğu

aynı durumla bende karşılaşıyorum, suda görmeye alıştıkdan sonra su yüzeyine çıkan hayvanın bir süre gözlerinin alışması gerekiyor ortama, kuru alanda bir süre vakit geçirdikden sonra görme konusunda sıkıntı yaşamıyor benim ki

Benim Kaplumbağalarda Öyle Ahm Turtle Sticks Green Food Kaplumbağ Yemiveriyorum yemiyorlar. Balıklar için aldığım Sera Granugreen Balık Yemi ni yiyorlar neden acaba birde yemi attığım zaman yemin olduğu yönü bulamıyorlar?

O yemler kalite bakımında orta düzeylerde. Sera raffy P uygun yemdir. Hatta carnivor al istersen ortasındaki mineral yemdir. Hayvanları vereceğim dediğine göre fazla çeşit olmasın. Bir de küçük kutuda jbl tortil alabilirsin. Bu yem suya batar. İkiye kırıp elden verebilirsin veya bütün halde su içinde yan cama yapıştırabilirsin.

Elindekileri de ara günlerde verirsin.

cem' Alıntı:
O yemler kalite bakımında orta düzeylerde. Sera raffy P uygun yemdir. Hatta carnivor al istersen ortasındaki mineral yemdir. Hayvanları vereceğim dediğine göre fazla çeşit olmasın. Bir de küçük kutuda jbl tortil alabilirsin. Bu yem suya batar. İkiye kırıp elden verebilirsin veya bütün halde su içinde yan cama yapıştırabilirsin.

Elindekileri de ara günlerde verirsin.

Teşekkür ediyorum

Geri