Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözdeki beyazlık

pappumpaa

Yeni Üye
Ablam dün kaplumbağa aldı, gözleri kapalı ve hafif şişkinlik vardı, bugün gözlerini açtı ve bir gözünün normale yakın buğulu diğer gözünün beyaz bir perde ile örtülü olduğunu gördüm. Bir gözü kör mü? Attığım yemleri de görmüyor :( bu beni çok üzdü. Ne yapabilirim?

Cvp: Gözdeki beyazlık

Göz iltihabı konularını inceleyin,muhtemelen gözü mikrop kapmış,körlük söz konusu değil.

Büyük ihtimalle o palmiyeli kapta(ölüm kabı) besliyorsunuz. Birde ilk araştırıp öyle alsaydınız :) Bu hayvan nasıl yaşar vs... Veterinere götürebilirsin. Kendi başına bir şey yapmamanı öneririm...

MurtaZa' Alıntı:
Büyük ihtimalle o palmiyeli kapta(ölüm kabı) besliyorsunuz. Birde ilk araştırıp öyle alsaydınız :) Bu hayvan nasıl yaşar vs... Veterinere götürebilirsin. Kendi başına bir şey yapmamanı öneririm...

Hayır akvaryumda, su ısıtıcısı mevcut, filtre mevcut ve ısıtması da mevcut. Elinize kılıcı alıp doğramaya başlamayın hemen. Ben gamsız değilim, bazıları gibi bu kör, bu sağır, sağlıklısı bana denk gelmez demedim, demiyorum.
Göz damlası ve merhemi alacağım, inşallah en kısa sürede düzelir.

Göz iltihabı diğer hastalıklara göre daha kolay tedavi ediliyor diye biliyorum, hastalık bölümünü inceleyen fazla canınızı sıkmayın.

Kapluşunuzun gözleri ya mikrop kapmıştır ya da akciğer enfeksiyonundan dolayı da böyle belirtilere rastlanıyor. Size tavsiyem sürüngenlerden iyi anlayan bir veterinere göstermeniz.

Geri