Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözlerini acamıyor

Miraqe

Yeni Üye
Arkadaşlar kaplumbağa'mda sorunlar şunlar " ne yazık ki " ;

1 ) Kabuğu yumşuyor [güneşte tutulması gerektiğini 2-3 gün önce öğrendim]
2 ) Boğazında beyaz'ımsı bir şey cıktı mantar gibi [ama suyunu ve yemini düzenli verdiğimden beri geçmeye durdu]
3 ) Gözlerini açamıyor nedeni ise " bana göre " [Japon balıklarımla bir kavanoz da besliyordum " mavi damla " diye bir damla vardı onu damlattığımda deniz rengini almış oluyordu.damlattığımdan beri gözlerini açamıyor ve gözlerinde şişme var. Balıklarım öldü, o günden beri cam kavanozda "küçük boy" bakıyorum.düzenli olarak suyunu ve yemini veriyorum zaten çok yakında akvaryuma geçeceğim.] Ne öneriyorsunuz? biran önce kapluşum kendine gelsin.

Edit zencefil: Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

Bir an önce kaplumbağanıza yeterli olabilecek bir yaşam alanı oluşturmalısınız.
Isıtıcı kullanarak su sıcaklığını sabit tutmalısınız.
Filtre kullanarak suyun temizliğini kolylaştırmalısınız.
Kaplumbağanızın yüzebileceği ve rahatça kuruyabileceği alanları oluşturmalısınız.
Yemlerini ve vitaminlerini düzenli olarak kullanmalısınız.
Mavi damlanın kaplumbağalara zararı yoktur.Bazı hastalıkları önlemede ve dezenfektan olarak kullanılır.
Kaplumbağanız yanlış bakımdan dolayı hastalanmış olabilir.
mailto:/forum/konu-goz-kapanmasinin-sebepleri.html
Bu link yardımcı olabilir.

Miraqe' Alıntı:
Arkadaşlar kaplumbağa'mda sorunlar şunlar " ne yazık ki " ;

1 ) Kabuğu yumşuyor [güneşte tutulması gerektiğini 2-3 gün önce öğrendim]
2 ) Boğazında beyaz'ımsı bir şey cıktı mantar gibi [ama suyunu ve yemini düzenli verdiğimden beri gecmeye durdu]
3 ) Gözlerini açamıyor nedeni ise " bana göre " [Japon balıklarımla bir kavanoz da besliyordum " mavi damla " diye bir damla vardı onu damlattığımda deniz rengini almış oluyordu damlattığımdan beri gözlerini açamıyor şişme var :( Balıklarım öldü, o günden beri cam kavanozda "küçük boy" düzenli olarak suyunu ve yemini veriyorum saten çok yakında akvaryuma gececem.] Ne öneriyorsunuz biran önce kapluşum kendine gelsin :(

Lütfen mesajınızı Türkçe'ye uygun şekilde düzenleyin.

Kapluşunuz gözünü açamıyorsa kuvvetle muhtemel hasta. Diğer belirtiler için foruma göz atınız...

Forumdaki hastalıklara bir bakın hangi belirtiler var göz kapanması dışında.

Geri