Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gunde kac adet yem vermeliyim

Winchesterr48

Bronz 3 Üye
Merhabalar benim 2 yasinda bir kaplusum var Gunduzleri tetra reptomin veriyorum aksamlari ise ya karides ya da marul veriyorum kivircik asil sorum bu yemleri kac adet atmaliyim kabu boyu 6-8 cm simdiden tesekkurler

Kabuk boyu 8 cm olana kadar günde iki 8 cm sonrası tek öğün verilir. Günlük kafa hacmi kadar olacak. Hayvan 6 cm'yi geçtiğine göre reptomin, sera raffy P, gammarus ( elindeki açık yem ise atıp sera raffy I al) ve jbl agil yem al. Vitamin damla yok ise sera mineral yemde al.

Yeşilliği haftada iki gün ver fazla değil hayvan bıkmasın. Reptomin gününde verme o da yosun içeriklidir.

Hayvan yaşına göre çok ufak kalmış. Normalde 12 cm civarı kabuk boyunda olmalıydı. Ortamda bir yetersizlik var akvaryum ufak ise büyütmelisin. Uzunluk yüzerek kas çalıştırıp gelişmesine derinlik ise akciğerlerinin gelişip nefes tutabilme kabiliyetini yükseltir. Önerdiğim yemler ile gerekli olan ekipmanlar ve büyük akvaryum ile boy konusundaki açığı kısa sürede kapatacaktır. 10 cm kabuk boyu altı hayvanların gelişimi daha hızlıdır. Büyüdükçe yavaşlayan oranda seyreder.

Yemleri aldığında haftalık program yaparız. Hayvan tek bu sebeple skt 2018 tarihli yem al. Netten ucuza alırsın teleskopakvaryum güvenilir sitedir.

Petshoptan aldigim icin yeterince gelisememis gecen gun siz soylemistiniz 2 yasinda gozukuyor diye simdi 100 litrelik bir akvaryumda bakiyorum gelisimi cabuk olur mu

Hayvan gerekli ekipman uygun gıda ve bol yüzme ile gelişir. Yeterki hastalanmasın. Hastalandıklarında boy uzama durur.

Geri