Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güneşlenme Hakkında ?:)

hendrixster

Altın 5 Üye
Selamlar ,

Sonunda akvaryumum tamamlandı . Şimdilik cd kabından kuru alanımda var.Isıtıcı lambamıda 31,5 derece gibi bir değere ayarladım (Zor oldu ama oldu.) )

Daha 5 dakika geçmeden yumurcağı kuru alanın üstünde buldum ve çok sevdi inanın inmıyor:) Sadece ani hareket ve seslerde kaçıyor hemen suya..

Garip gelen bir durum oldu onu sormak istedim.Bir ara baktığımda arka ayaklarını yaklaşık 60-65 derece havaya dikti ve dakikalarca o şekilde güneşlendi ( ben ayağa kalkana kadar)

Bu durum normaldmi:) sizinkilerde yapıyormu böyle birşey?

DSC_0058.jpg

DSC_0060.jpg

Cvp: Güneşlenme Hakkında ?:)

buna balerin duruşu denir kuru alanda en keyifli anında bunu yapar ve sıcaklığı vücudunun her yerine yayar.

yaşam standardı yükseldi ya artık değme keyfine. :smile: hayırlı olsun.

Hayırlı olsun gerçekten. Bu hareketleri çok güzel gözüküyor :) Cem anlatmış. Yani çabuk kuruyup ısıyı daha çok bölgeden almak için iyice geriniyorlar.
Muhteşem görüntüler :)

cem abi anlatmış benimkide yapıyordu ben soracaktım sen sordun hayırlı olsun

hava akımı olmayan bir yere güneşlenmeye koydum. tahminen ne kadar bekletmeliyim. bu arada kap değiştirdiğim zaman bağırsakları çalışıyor. bu heyecan veya korkudan mı acaba? Öncekilerdede böyleydi.

güneşlenme zamanı 11:00-16:00 arası yoğun sıcak olduğu için bunun dışında kalan zamanda yapılmalı ve ölüm kabı benzeri bir kaba su koyup kuru alan yapılmalı su kısmı gölge olacak şekilde konulmalı ki hayvan sıcaktan bunaldığında hem gölgeye hemde su içmeye insin.

diğer sorduğun dediğin gibi. sadece dışkılama değil idrarda yapıyor.

Geri