Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güneşlenme platformu

Mertos

Bronz 5 Üye
Herkese merhaba!!!
Ben bu cuma kaplumbağa alacağım ve çok heyecanlıyım:w00t:
Acaba pet shoplarda güneşlenme platformu satıyorlar mı yoksa kendimizmi yapmamız gerekiyor?
Lütfen herkes yardım etsin,şimdiden herkese teşekkürler:133:

Cvp: Güneşlenme platformu lütfen yardım edin

Güneşlendirme platformu derken kastettiğiniz kuru alan galiba
Pet shopçularda genellikle hazır kuru alan bulunmuyor istersen kendin yapabilirsin istersen hazırda alabilirsin hazır olarak turtle bank,turtle pier ve turtle topper var bence hazır almak daha iyi hem görünüş bakımından hem daha kaliteli

nadiren birkaç petshopta olabilir. ama internetten bulmak kolay ve daha ucuz. tabi daha ucuz yollu bir şey istersen forumda kuru alan bölümüne bak. ekipmanlar alt başlığında.

Ben cuma günü kaplumbağa alacağım için kuru alan alamayabilirim.
1-2 hafta nasıl idare edebilirim?(Kuru alan yoksa)

Akvaryum, ısıtıcı, filtre, kuru alan ve ısıtma lambası olamzsa olmazlardır. Hayvan almadan önce gereksinimleri tamamlamak yöntem olarak daha doğru olur.

buyrun burada yapılışı var : http://www.youtube.com/watch?v=9icGw9HX5EQ

Yani kuru alan olmazsa hasta olmayacağını kimse garanti edemez.

sana bir ipucu almadan yaparsan suyu az koyman gerekir bazı arkadaşlar cd kapağından yapmışlar bense sokakta bulduğum taşları büyük olan ve çıkabilecekleri boyuttakileri topladım bunları ilk önce kaynattım sonra temizledim tekrar kaynattım böylece mikroplar ölmüş oldu ama bir sorun var oda taşlar soğuktur yani su her zaman soğuk olur bunun için ısıtıcı takman lazım:33::133::148:

Hayvan küçük ve yüzme alanı çok daralmayacaksa Cemalettin' in belirttiği taşlardan kuru alanda yapılabilir. Ben hala bir akvaryumumda bu şekilde kuru alan kullanıyorum. Doğal görünüm için de çok güzel.

Geri