Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Günlük yem miktarı ?

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar forumda bir kişi yazmış kafa hacmi kadar vermelisin buda 15-30 yeme denk geliyor dedi ? yok artık dedim ben kafasının enine doğru hesapladım ve buda 3 yeme denk geldi doğrumu yapıyorum açlıktan ölmesin ?

Cvp: Günlük yem miktarı ?

Kaplumbağanız kaç cm? 15-30 yem çok fazla. Eğer kaplumbağanız büyükse 5-6 yem yeterli bence :)

Ben 3 yem veriyorum kapluşlarım bebek kabukları 4cm

Onu ben dedim sanırım. Çünkü benim kaplumbağalarımın kafa hacimleri toplamı 10-15 yeme denk geliyor. Yanlış anlamış olabilirsiniz ben dediysem. Bebek bir kaplumbağanın kafasının hacmi 15-30 a denk gelemez. 5 yem çubuğuna anca denk gelir. Kaplumbağalarınızın kafası büyüklüğünde bir kaba ne kadar yem sığdığını tahmin ederek yemleyin.

4 cm büyüklüğünde ki kaplumbağanızın kafatası büyüklüğünü dikkate alıcak olursak 4-5 adet yem vermeniz yeterli olur.

Yemden yeme de değişik olacağını unutmayalım. Raffy P ile 3 yem reptomin ile 4 yem turtle stick ile 8-9 yem edebilir kaplumbağanızın kafası. Her stick yemin boyutları farklıdır. Önemli olan yanyana ve üstüste koyduğunuzda yemin hacminin kaplumbağanızın kafası kadar etmesidir.

Arkadaşta henüz bu yemler yokmuş zaten. Ama alırsanız sera raffy P almanızı öneirirm. Yanında da karides alın çeşit olsun. Ayrıca arada birde iştahının açılması için kurtçuk verebilirsiniz.

Geri