Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hacmi büyük akvaryumda su değişimi nasıl yapılır

finten

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar bir süredir merak ettiğim bir mesele bu. 200l ya da üzeri akvaryumlarda su değişimini nasıl yapıyorsunuz. İlla ki 200 olmak durumunda değil elbette ama bahsettiğim konu o hacimde dinlenmiş suyu nerede nasıl muhafaza ettiğiniz. Daha evvel damacanayla su dinlendirenleri görmüştüm ancak suyun, hayvanın bulunduğu oda sıcaklığında tutulması gerektiğinden aynı odada damacananın nasıl konumlandırıldığına aklım ermedi. Sonuçta balık ya da kaplumbağa için büyük akvaryuma geçtiğimde 150 litreye 3te1 oranda su değişimi için 50 litre dinlenmiş suya ihtiyacım olacak. Bu işin altından nasıl kalkacağım var mıdır bunun benim bilmediğim bir yolu.

Arkadaşlar bir süredir merak ettiğim bir mesele bu. 200l ya da üzeri akvaryumlarda su değişimini nasıl yapıyorsunuz. İlla ki 200 olmak durumunda değil elbette ama bahsettiğim konu o hacimde dinlenmiş suyu nerede nasıl muhafaza ettiğiniz. Daha evvel damacanayla su dinlendirenleri görmüştüm ancak suyun, hayvanın bulunduğu oda sıcaklığında tutulması gerektiğinden aynı odada damacananın nasıl konumlandırıldığına aklım ermedi. Sonuçta balık ya da kaplumbağa için büyük akvaryuma geçtiğimde 150 litreye 3te1 oranda su değişimi için 50 litre dinlenmiş suya ihtiyacım olacak. Bu işin altından nasıl kalkacağım var mıdır bunun benim bilmediğim bir yolu.
Dabacana 19 litre diye biliyorum 50 litre değişmesi gerekiyorsa 2 dabacaba + musluk suyu.

Dabacana 19 litre diye biliyorum 50 litre değişmesi gerekiyorsa 2 dabacaba + musluk suyu.
bu hesabı ben de yapabiliyorum sevgili kardeşim. Benim sorduğum şey böyle yüklü miktarda suyu insanların nasıl nerede ne şekilde depoladığı. Lütfen dikkatli okuyalım

Önce kumun üzerindeki kiri dip sifonu ile çekiyoruz. Sonra kumu karıştırıp alttaki kirleri çıkarıp alıyoruz. Sonra camların üstünden akvaryuma ait bulaşık süngerinin yeşil kısmı ile geçiyoruz kumu karıştırıp suyu komple alıyoruz.

Damacanaları banyo gibi geniş ışık almayan ve el ayak altı olmayan bir yerde gerekirse üzerine ışık almayacak şekilde çarşaf örtüp saklıyoruz. Eksileni sürekli tamamlıyoruz.

Arıtma su daha uzun ömürlü durur. Yosun tutan damacana atılacak.

Merhaba ben değişim yaptıgımda musluktan hortum cekip dolduruyorum. Küçük bi akvaryumum daha var kapluşlarım bir gün orada duruyor.

Benim akvaryumum 180 litre ama bi kısmı boş kalıyor. Ben suyu komple boşaltıyorum tekerli bi sehpam var elli kere gidip geliyorum🤣 suyun bi kısmını dolduruyorum sonra yaklaşık on litre kaynar su döküyorum sonra da bir gün dinlendiriyorum. Aydan aya yapıyorum bu işlemi

Benim akvaryumum 180 litre ama bi kısmı boş kalıyor. Ben suyu komple boşaltıyorum tekerli bi sehpam var elli kere gidip geliyorum🤣 suyun bi kısmını dolduruyorum sonra yaklaşık on litre kaynar su döküyorum sonra da bir gün dinlendiriyorum. Aydan aya yapıyorum bu işlemi
hortumla doldurup bekletme fikri mantıklı geldi bana ekstra bir saklama aracına ihtiyaç olmadığından mütevellit. Teşekkür ediyorum bilgiler için herkese

Geri