Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Haftalık Beslenme Programı

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam Elimde Sera Raffy P,Sera Raffy I,Sera Raffy Mineral bulunuyor beslenmeyi nasıl yapmalıyım minerali mesela azmı vermeliyim çokmu haftada kaç gün vermeliyim ? siz bir program oluşturursanız sevinirim bu arada kaplumbağam 4,5-5 cm arası kabuk boyu var yavru.

Cvp: Haftalık beslenme programı.

Haftada 4 gün Raffy P yi, 2 gün Raffy I'yı ve 1 gün de Minerali verebilirsiniz. Sabah ana yemi verip, akşam ek yem verebileceğiniz gibi bir günü tamamen ana yem veya ek yem olarak da ayırabilirsiniz. Haftada 3 gün ek yemler için uygundur. O boydaki bir kaplumbağa için 3-4 tane mineral veya 4-5 tane raffy p yeterlidir. Az yada çok olabilir bir miktar.

Ben böyle düşünüyorum böyle olabilirmi acaba
Pazartesi P(4 adet),Salı P(4 adet)+I(4 adet),Çarşamba P(4adet),Perşembe P(4adet)+I(4adet),Cuma P(4adet),Cumartesi P(4adet)+I(4adet),Pazar Mineral(4adet)
Pazar günü P 4 adet ve 4 adet mineral versem çokmu gelir sadece mineralmi vermeliyim ?
Bu liste olabilirmi arkadaşlar ?

Bence uygun bir program, pazar günü sadece mineral verebilirsiniz. Belki o gün yumurta beyazı veya marul ile desteklersiniz.

Teşekkür ederim emin bey acaba karidesi çokmu fazla veriyorum diye görüşünüzü almak istedim :)

Karidesi zaten haftada 2-3 kez verdiğimiz için çok olmaz. Bir tutam olacak şekilde yeterli :) Bazen gammaruslar çerez gibi çünkü :) Bu bahsettiğiniz miktarlar çok değil gayet ideal gözüküyor tabiki bu 5cm civarı bir kaplumbağa için :)

Geri