Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Haftalık Yem Programı

BitaSusam

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve haftalık yem düzeni hakkında görüşlerinizi merak ediyorum, kullandığım yemler sera raffy royal,sera raffy p,sera raffy l,sera raffy mineral kaplumbağalarım henüz yavru,

haftanın 3 günü sabah akşam sera raffy royal
haftanın 3 günü sabah sera raffy p akşam sera raffy l
haftada 1 kere sabah sera raffy mineral akşam sera raffy p

görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler

Cvp: Haftalık Yem Programı

Royal ve Raffy I 'yı haftada toplamda 3 günü geçmeyecek şekilde; kalan günlerde Raffy P olarak düzenlemeniz daha iyi gibi. Yine Minerali haftada 2 gün verebilirsiniz.

hmm royal ana yem değilde raffy p ana yem olarak kullanılması uygun diyosunuz o zaman programı
haftanın 3 günü sabah akşam sera raffy p
haftanın 3 günü sabah sera raffy royal akşam sera raffy l
haftada 1 kere sabah akşam sera raffy mineral
değiştirirsem uygun mudur?

Royal ve Raffı I aşağı yukarı içerik bakımından aynı sayılır ve protein oranı yüksek. Raffy P ise genç kaplumbağalar için ana yem olarak üretilmiş bir yemdir. O yüzden raffy P nin etrafına diğer yemleri düzenlerseniz daha mantıklı olabilir. Tabi büyüdükçe bu oranlar değişmeli :)

haftanın 3 günü sabah sera raffy p akşam sera raffy royal
haftanın 3 günü sabah sera raffy p akşam sera raffy l
haftada 1 kere sabah sera raffy mineral akşam sera raffy p
değiştirirsem uygun mudur?
birde kaplumbağalarım kaç cm olunca bu beslenme düzenini değiştirmem lazım teşekkür ederim

Bahsettiğinizden biraz daha aza indirebilirsiniz Royal ve Raffy I yı.. 8-10cm den itibaren proteini yüksek yemler yerine bitkisel yemlere geçi yapılmalı. Örneğin Raffy Vital ve Sera Herbivor gibi. Önemli olan bunları dengede tutabilmektri.

anladım o zaman royal ve I yı haftada 2 gün verip diğer günler p veririm,çok teşekkür ederim.

Geri