Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hamsi Yiyorduk

kazma7

Gümüş 3 Üye
Hamsi yiyorduk ve dayanamayıp onlara hamsi verdim pişmiş , tuzlu ve limonlu sizce sorun olur mu düşüncesizlik ettim hiç bakmadan verdim ama ? Sadece bir tane

Cvp: Hamsi Yiyorduk

Arada bir tuzlu su balığı verebilirsiniz sorun olmaz ama sık sık verirseniz kapluş için zararlıdır.

Tamam teşekkürler içim rahatladı bir tane daha veriyim mi sizce?

Bence bu kadar yeterli. Azı karar fazlası zarar :)

yemiş ki soruyor :D bende vermiştim bir kere yıl ayda 1 falan ver ama fazlası zarar tuzun :)

Balık eti vermeyi istiyorsanız tatlı su balığı verin, denizlerde yaşayan balıkları vermeyin. Res' ler tatlı su ortamında yaşadığı için; besin zincilerinde tuzlu su ortamında yaşayan canlıların yeri yoktur.

Arada bir vermeniz problem olacağını zannetmiyorum.Ben 2 kere vermiştim.Kocaman balığı götürmüştü :D

Cvp: Cvp: Hamsi Yiyorduk

kerberos' Alıntı:
Balık eti vermeyi istiyorsanız tatlı su balığı verin, denizlerde yaşayan balıkları vermeyin. Res' ler tatlı su ortamında yaşadığı için; besin zincilerinde tuzlu su ortamında yaşayan canlıların yeri yoktur.
Evet,alabalık verebilirsin mesela o tatlı su balığı :)

Cvp: Cvp: Hamsi Yiyorduk

meritiko' Alıntı:
Arada bir vermeniz problem olacağını zannetmiyorum.Ben 2 kere vermiştim.Kocaman balığı götürmüştü :D

Kısa vadede bir sorun göremeyebilirsiniz ama iç organlarını gereğinden fazla yıprattığını göz ardı edemezsiniz.

Tamam 1 yılda 1 kere veririm belki ben bir kere eski akvaryumumda bilinçsizken süs balığı koymuştum 30 dk lık evden çıktım geldiğimde sadece kafası kalmıştı diğer balıkğında kılçıkları :D

Canlılarımıza bakmaya başlamadan önce yaşam koşullarını incelersek zaten olayda bir gariplik sezeriz. Tatlı suda yaşayan bir hayvanın tuzlu su canlısı ile karşılaşma oranı %0'dır. Taki bir tuzlu su balığı suyun içinden meterlerce yukarı, suyun dışına zıplayıp kendi imkanlarıyla uçarak bir tatlı su içine dalış yapana kadar. Ne kadar fantastik değil mi? O yüzden RES'lerin yaşadığı bölgeleri ve ortamları okuyunuz... Hem eğlenceli olacaktır, hem de canlınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınızdır. Verdiğiniz balık hakkında bir şey söylemiyorum, arkadaşlar zaten gerekli bilgiyi vermişler.

Geri