Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hamsi

antifbyigit

Bordo Bereli
Selam arkadaşlar ben kapluşuma hamsi yedirdim iyi mi yaptım yapmaya devam edeyim mi bir sorun olur mu? :D

Cvp: Hamsi

Ara sıra pişmiş balık verebilirsiniz bir sorun olacağını sanmıyorum. Hem b1 vitamini ve doymamış yağ asitleri açısından da iyi bir kaynak :)

Pişmiş derken haşlanmış olması daha iyi sanırım kızartılmasından? :)

Evet haşlanmış et tavsiye edilir.Hamsi için de hamsi buğulama olabilir mesela :D
Fırında yağsız fırın poşetleriyle yapılınca da çok güzel oluyor :D
Sebebini bilmiyorum ama çiğ et verildiğinde hayvanlar vahşileşiyor.

Canlı yem gibi bir şey oluyor çiğ et onlar için parmağınızı ısırırlar yem verirken onun için vahşileşiyor diyorlar ama sürekli verirsen tabii ki olmaz ama ayda 1/2 kez veriyorsan sorun yok iyi yapmışsınız yiğit bey :D

İlk olarak koklattım çıldırdı sonra arkama sakladım küsmüş gibi oldu arkasını döndü elimi akvaryuma soktuktan hemen sonra baktım balık mideye doğru iniyor. :)

Balık verirken tatlı su balıklarını tercih etmeye çalışın.Havuz levrekleri veya alabalıklar gibi.
Sonuçta bizim kapluşlarda tatlı suda yaşıyor.
Tuzlu balıkların zararı da olabilir gibi geliyor.

Geri