Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hamsi.

meritiko

As 3 Üye
Belki forumda tartışılmış olabilir ama ben yinede konu açmak istedim.Süleman'a hamsi vermek istiyorum.Bildiğim kadarıyla yağsız,tuzsuz verilmesi gerekiyor.Ama pişmedende yiyebilir mi?

Cvp: Hamsi.

Tuzlu su balıklarının tatlı sularda yaşayan hayvanlara yem olarak verilmesini kesinlikle doğru bulmuyorum.

İlla balık vermek istiyorsanız havuz balıklarını(alabalık, levrek) tercih etmelisiniz.

Hmm peki tamam.Elimde şu anda hamsi vardı o yüzden.Bir kerelik versem problem olur mu? Uzun zamandır protein almıyor o yüzden söyledim.Karidesi bitti bayadır yemiyor.

Yağsız tuzsuz haşlanmış tavuk etini tercih edin. Mutlaka her hafta sofranıza tavuk geliyordur. Bir kısmını onun için ayırabilirsiniz. Genelde yağsız göğüs eti en ideal kısmıdır.

Peki tamam.Tavuk evimizde çok pişiyor zaten.İlginiz için her ikinizede teşekkürler.

Pişmeden de yiyebilir. Ama tuzlu su balığı yerine alabalık vermenizi öneririm. Tuzlu su balığı tuz ihtiva ettiğinden kapluşun böbreklerine zarar verebilir.

Geri