Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hangi vitamin daha iyi acaba ?

ceviz

Bronz 2 Üye
vitamin alcamda sera reptilin mi daha iyi biyo tortvit mi yada başka önerileriniz varsa nedir ?

Cvp: hangisi daha iyi acaba ?

Sera Reptilin bu konuda tektir. Ama fiyatı da yüksektir. Sera'dan sonra iş yapıcak diğer marka Biyo Tortivit'tir. Ondan sonra da Reptivit diye bir marka vardır o gelir. Genelde Sera pahalı olduğu için çoğu kaplumbaga sahibi Biyo Tortivit kullanmaktadır.

Teşekkürler

ikisininde kullanımı hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Piyasadaki tüm vitaminler hakkında bilgi vereyim kullanımı yem vitamini emecek kadar damlatın yani ıslanacak kadar biyomu seramı diye sorarsan sera yla biyo karşılaştırılamaz bile.

Normalde Melih Bey'in dediği şekilde haftada 1 kez uygundur. Eğer halsizlik, deri değişimi gibi dönemlerde haftada 2 kere de verilebilir.

Cvp: hangi vitamin daha iyi acaba ?

Haftada bir kere 5-6 damla suyuna damlatın. Ya da yemine emdirerek verin.

Suyuna damlatmak bir işe yaramaz benim bildiğim ve suyu sarartır vitamini en iyi alış şekli yem üzerine damlatılarak verilmesidir.

Evet doğru en iyisi yemine damlatarak vermektir. Ama bazı kaplumbağalar mesela benim ölen kaplumbağam yemine damlattığım zaman o yemi yemiyordu. Ben de mecburen suyuna damlatıyordum. Suda sararma meydana gelmiyor Melih bey. Yoksa kesinlikle yemine damlatarak vermek (eğer kaplumbağa vitaminli yemi yiyorsa) vitamini vermenin en iyi yoludur. Ben bunu kastederek suyuna damlatın dedim.

yorumlarınız için teşekkürler

Seranın vitamini daha kalitelidir. Ama ben biyo tortvit almanızı öneririm. Seranın yemini kullanıyorsanız ayrıca o kadar masraf yapıp vitaminini de almanıza gerek yok. Sera raffy p 'de kapluşların ihtiyacını karşılayacak vitaminler zaten mevcut :) Tabi bu benim düşüncem.

Geri