Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hangi yemleri almalıyım

enes1907

Gümüş 3 Üye
1,5 ,2 ay önce aldığım sera raffy p ve raffy i bitmek üzere raffy p baya azaldı içindeki kirmizılar bitti günlük 36 stik veriyorum elimle 16 en büyüğe 15 ortancaya 5 tane de küçuge alırsam tekrar sera rafy p alacağım alıstılar gayet güzel bir yem. Raffy ı daki gammaruslar çok küçük gerçekten büyükler ondan 50 tane yese yine kafa hacmini bulmaz içleri boş royal almak istiyorum sadece 1000 ml kutu var ama bize anca yeter. Sera royal, raffy p ve sera mineral aklımda şimdilik, başka önerileriniz varmı?

Cvp: Hangi yemleri almalıyım

Enes elinde olması gereken yemler şunlar,
Sera raffy P
Sera vital
Sera royal
Sera Mineral
Tetra reptomin
Jbl Agil

İçlerinden reptomin ve raffp p muadil yemlerdir. Biri olmada da olur ama çeşitlilik iyidir.
Vitali yem miktarına bakarak 8 cm üzeri hayvanların olduğu için önerdim. Bitkisel yem şart.

raffy p her dönem hayvanın yiyeceği bir yem. onu da 1000 ml'lik alabilirsin. royal alabilirsin. zamanında tüketebilirler. minerali 250lik alabilirsin bunun yanında jbl agil ve tetra reptomin ile sera vitalde alacaksın. son iki ot türevli olup reptomin protein içeriği olarak yüksektir. bunlara da 250'lik ile başla. alacağın yer sanırım net bu sebeple en ileri tarihli olmasına dair notta düş.

2015'ten önce olmasın yemler.

Sera reptil herbivor ve carnivora bakmıştım şimdi, vitalin herbivordan farkı nedir? Evet reptomin ve raffy p'nin içeriği çok yakın galiba onu yerine calcil alsam küçük için?

cem' Alıntı:
raffy p her dönem hayvanın yiyeceği bir yem. onu da 1000 ml'lik alabilirsin. royal alabilirsin. zamanında tüketebilirler. minerali 250lik alabilirsin bunun yanında jbl agil ve tetra reptomin ile sera vitalde alacaksın. son iki ot türevli olup reptomin protein içeriği olarak yüksektir. bunlara da 250'lik ile başla. alacağın yer sanırım net bu sebeple en ileri tarihli olmasına dair notta düş.

2015'ten önce olmasın yemler.

önerileriniz için sağolun sera p ile reptomin yakın olduğu için başka bir yem alsam nasıl olur?

carnivora gerek yok. herbivorun ortasındaki içerik sebebiyle vitalden ayrılır. bu içerik vitamin ihtiva eder. mineral yem varken buna gerek yoktur. aynı sebep carnivor içinde geçerli mineral yem ve raffy P karmasıdır.

calcile gerek yok. mineral yem içinde aynı oranda kalsiyum vardır.

Teşekkür ederim dediklerinizi alıyorum o zaman bir de gammarusu nasıl veriyorsunuz tek tek mi ben akvaryuma serpiştiriyorum bi sakıncası var mi?

tek tek vermekle olmaz. ben son kullandığımda önce verilecek miktarı süzgece döküp sallayarak ayak parçaları gibi tozlaşmış kısmı eleyip öyle akvaryuma döküyordum. eleğin yok ise mümkün olduğunca ayrıştırıp döktükten ve hayvanlar yedikten sonra yüzeyde oluşan tortuları maşrapa ile alırsın.

Akvaryuma serp gitsin. Sadece ortalama eşit tüketiyorlarmı diye gözlemlesen kafi. Yemler zaten yazdıklarım uygun ve yeterli olur.

Royal yerine enegil daha iyi olur kucuk hayvana keserek verilir

Farkı ne daha büyük olması dışında?

Fark yok. Ben royal kullanıyorum. Karides ve küçük balıkları elden veriyorum. İri balıkları da ağızları oranında ikiye katlayıp balığı parçalamadan uzatıp o parçayı ısırmalarını sağlıyorum. Sonra kalan kısmıda bu şekilde tek tek tam ayırmadan uzatıyorum.

Mamacıda not yazacak yer yok ama aldığım royal kasım 2015 tarihli. Yanında iki tanede sokak kedileri için ufak kuru yemlerden göndermişler. Seranın yem kitapçığı ile bir de takvimini göndermişler.

Geri