Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hergün agil vermekte sıkıntı olur mu

Hayvanların boyu kaç cm di Mertcan? Her ihtimalde eksik var.

Cvp: Hergün agil vermekte sıkıntı olur mu

agil ana yem kategorisinde yalnız sert yem onu yiyebiliyorlarsa sorun yok. bu yemlerin yanına bir de raffy I alırsan güzel olur. raffy p'deki kırmızıları tek güne ayır bittikten sonra mineral yem alırsın.

2'si de yaklasik 10 cm . Sera mineral var zaten bende Cem abi

Bir tanesi tek seferde yutuyor agil i . Ama digeri agzinda geveliyor

o zaman ek olarak alacağın en ileri tarihli sera royal olsun 1000 ml'lik kutuda satılır. raffy I ufak kalır ve suya dökmek zorunda kalacağın için suyun kalitesini bozar. bir de vital al. royal ile vitali aynı gün raffy p ile agili aynı gün kullan.

Mertcan, elindekilerin ikiside ana yem. Sen vital bitkisel yemi almak zorundasın. Birde sera royal yada raffy I kurutulmuş canlılardan oluşmuş yemi almak zorundasın. Bunları temin edip proıgramı nasıl yapalım diye sormanı öneriyorum. Mineralide bu programa dahil ederiz.

Agili bazıları ağzında geveliyor. Çignemeyi sevenler böyle yapıyor. Artık damak tadı içinmi bilmem :) Ama bazıları tek lokma yutuyor. Bendekiler balık dahil her şeyi tek lokmada yutuyor.

Zaten royal ile vital i almayi dusunuyordum . Ama kaplumbagalarimdan bir tanesi bitkisel yemi agzina bile surmuyir . Marul verdigimde Edi katur kutur yiyor ama digeri yemiyor . Bir kere bir gun yem vermeden vermistim yine yememisti

Bilmiyorum Emre abi damak zevki olabilir :)

Vital %18 protein içerir. Bu sebeple daha rahat yer. Agilde tahıl içeriyor. Gerçi her ihtimalde alışmak zorunda. Olmadı aç kalarak alışacak yada yemler karıştırılıp kokuları birbirine geçerek. Çoğunlukla bir gün açlık yetmez.

benimkilerden biri de yemez ama vitali havada götürüyor.

Her ihtimalde almalısın Mertcan. İleride kabuk vs sorunları yaşamamak için gerekirse aç kalıp alışması dahi gerekir.

Geri