Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Herkes Kuru Alan Önerebilirmi Lütfen??

ninjakaplumbağa19

Gümüş 2 Üye
Herkese selamın aleyküm ben kaç gündür kuru alan arıyorum çok kuru alan yaptım mesela cd kabındam yaptım akvaryum uzunlamasına iyi olduğu için 1-2 cm sığmadı bende üzüldüm kaç gündür kafama takıyordum interneteen strafordan felan arıyorum.Herkes yazarsa çok sevinirim.

Cvp: Herkes Kuru Alan Önerebilirmi Lütfen??

akvaryumcuların bol olduğu yerlere git ve hazır bir şey al.Bence cd kabı strafor gibi şeylerden yapılan kuru alanlar sağlıklı değil

baranb' Alıntı:
akvaryumcuların bol olduğu yerlere git ve hazır bir şey al.Bence cd kabı strafor gibi şeylerden yapılan kuru alanlar sağlıklı değil

Sağlikli degil anlayamadim

Neden saglikli deil

Cd kabi plastik bir madde. O yuzden demistir. Ama kullaniliyo baya :)

Aynen ben bayadir kullaniyorum suan bi sorun gozlemlemedim ama halikaymazi yemeye calisiyolar ve sonucta plastik oldugu icin saglikli oldugu da soylenemez

En sağlıklısı tabilki ya akvaryum içine kayalardan yapacaksınız yada su yüzeyinin üzerine camdan yapacaksınız. Bunlar dışında yapay, cd kabından, strafordan olanlar ilk saydıklarım kadar sağlıklı değil tabiki. Straforu ayrıca derz ile kaplamak gerekir.

Turtle Pier büyük boylara gelene kadar gayet iyi. Ondan sonrası Turtle Topper veya cam/strafor şeklinde asma kat

mailto:/Hagen-Exo-Terra-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Adasi-Buyuk-Boy-,PR-4860.html Bence bunu al sen En iyisi bu ama biraz pahalı ya yapay kaya parçasını bile 82 liraya satıyolar :realmad:

Venom son önerdiğin malesef stokta yok. Bu exo terra ürünlerinin gelememesi büyük eksiklik.

Evet orda kalmamış ya görmedim ben stokta yok yazısını :whistling: Başka siteden bakıyım

http://www.mamaci.net/U3981,357,exo-terra-turtle-bank-miknatisli-kaplumbaga-adasi-buyuk-boy.htm Burda var Stokta yok falan yazmıyo :33:

Geri