Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hürrem ve Sülüman

SnaNrDnc

Yeni Üye
Bu Hürrem. Kızım gayet sağlam :) Sadece hiç yemiyor. :/

http://img638.imageshack.us/i/dsc07351dp.jpg/

Henüz bir haftalıklar.. Ve ben acemi bir kapluş besleyicisiyim..

mailto:/i/dsc07352y.jpg/

İşte buda Sülüman. Ayrıca Sülüman gözlerini hiç açmadı. Sorun ne bilmiyorum. Hasta mı ki?
Bide malesef şuanda ölüm fanusunda yaşıyorlar. İnşallah kurtaracağım onları bu yuvadan.

mailto:/i/dsc07353j.jpg/

uyumalarının ve yem yememelerinin tek sebebi soğuklar.bir akvaryum alır ve ısıtıcıda alırsanız sorun çözülür.inşallah bir an önce bir akvaryum alırsın.kolay gelsin

Bu havalarda kaplumbağanız çok rahat hasta olabilir bir an önce bir akvaryum almalı onları akvaryuma koymalısınız aksi takdirde kaplumbağanız hastalığı ilerleyebilir normal bir akvaryumu içinde aksesuar ve donanımlarla 80 TL ye yaptırabilirsiniz.

Güzel beyendim ama hastalar biran önce bakım ve yuva çalışmalarına girmelisiniz... :)

Sülüman çok hasta duruyor :( Hürrem yine iyi ona göre maşallah. Bir an önce en azından bir akvaryum ve ısıtıcı temin etmeye çalışın lütfen.

Benimkide 3 gündür uyuyordu ısıtıcı aldım uyandı ama boş boş çevreye bakıyor 2 saattir :D

Sülüman gözlerini açtı :)
Ve ikiside karidesi bayıla bayıla yiyorlar.
Hala ölüm fanusundalar. Ama gayet mutlu görünüyorlar.
İlerleyen zamanlarda akvaryum işine bakacağım :)

Akvaryum aldınızmı ısıtıcı felan. bnimki uyuyodu sonra öldü uyandıktan sonra. :(

Sülüman çok kötü görünüyor:(Eğer bir an önce akvaryum ve ekipmanlarını almassan ne yazakki kaplumbağaların ölebilir

Çok güzeller.İyleşir inşallah.

Çok güzeller.İyleşir inşallah.

Hürrem ve Sülüman'ı yeni saraylarına geçirene kadar, sıcaklık daha doğrusu soğukluk sebebiyle hasta olmamaları için, evin en sıcak yerine koymanı tavsiye edebilirim. Su değişimlerini yaparken sularını ılıtıp vermen, bir anda eski suyun üzerine soğuk sayılabilecek su koymaman yararlı olacaktır.

En yakın zamanda yeni saraylarına geçerler umarım. :)

Keşke almadan önce forumu ziyaret etseydiniz. Böylece ilk önce ekipmanları tamamlardınız. İnşallah akvaryumu alana kadar sağlıklı kalırlar.

evet ısıtıcı çok önemli 27-28 derece ayarlaman iyi gelecektir diye düşünüyorum.

Cvp: Hürrem ve Sülüman

Hemen bir akvaryum ve ısıtıcı edinmelisiniz.

Cvp: Hürrem ve Sülüman

Benim kapluşlarımında adı aynı :D

Geri