Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İnternetten aldığım yemin içeriği hakkında

sürüngenimsi

Yeni Üye
Merhaba dostlar, forumda yeniyim. Açılan konularda göremediğim için yeni konu açarak sorma gereği duydum. Kaliteli olduğu söylendiği için internetten ''sera '' markalı yemlerden aldım. Fakat  üretici,son kullanma tarihi yakın olduğunu söylediğinden olacak ki ''sera raffy p reptile ' yerine ''sera raffy p carnivor '' yemlerden gönderdi. Kırmızı yanaklı kapluşum için uygun olmayan bir yem mi acaba? İçeriğinde mısır nişastası var. ''Mısır nişastası, balık yağı'' gibi içeriklerin zarar vereceğini okudum  diye hatırlıyorum.Ne kadar doğrudur? Teşekkürler şimdiden .

Cvp: İnternetten aldığım yemin içeriği hakkında

Merhaba, hoşgeldiniz.

Beyaz kısımlar raffy p ve pembe kısım ise raffy mineraldir. Vereceğiniz oran konusunda birşey diyemeyeceğim. Cem üstat belirtmişti daha önce diğer başlıklarda.

Merhaba dostum, hoşbulduk
Yeşil kısımdan mı bahsettin acaba? beyaz kısmı anlamadım da

Sera raffy p yemleri yenileyip raffy p carnivor adı altında satmaya başladı. Bu sene bir iki yeminde bu değişikliğe gitti yani yem aynı yem. İçindeki tahıl içerikli sarımtrak stick yemi kaldırdı.

Hayvanın kabuk boyu nedir ?

Pardon ben bu yem sandım

sera-reptil-professional-carnivor-kaplumbaga-ve-surungen-yemi-1000-ml-10903-47-B.jpg

sarımtrak yemlerde duruyor, sanki sarımtrak yemlerle kırımızı mineral olan yemlerin oranı azaltılmış gibi

Azman' Alıntı:
Pardon ben bu yem sandım

sera-reptil-professional-carnivor-kaplumbaga-ve-surungen-yemi-1000-ml-10903-47-B.jpg

yok dostum şunlardan benim aldığım.

cem' Alıntı:
Sera raffy p yemleri yenileyip raffy p carnivor adı altında satmaya başladı. Bu sene bir iki yeminde bu değişikliğe gitti yani yem aynı yem. İçindeki tahıl içerikli sarımtrak stick yemi kaldırdı.

Hayvanın kabuk boyu nedir ?

'Carnivor '' ibaresine takılmıştım ben hocam. Farklı türden bir etçil su kaplumbağası için mi acaba diye..malum satıcılara da pek güven olmuyor. Yaklaşık 8,89 cm kabuk boyu,günde iki öğün veriyorum da fazla mı  gelir acaba?bu da sormak istediğim sorulardan biriydi.

Ekli dosyalar

• 01850_-INT-_sera-raffy-p-250-ml_TOP.jpg
    01850_-INT-_sera-raffy-p-250-ml_TOP.jpg
    72.8 KB · Görüntüleme: 111
Sera carnivor ayrıca satılmaya devam ediyor. Bugün yeni aldım. Yalnız almadan evvel sormakta fayda var. Yoksa raffy p carnivor gönderiyorlar.

8 cm kabuk boyu üstü tek öğüne geçeriz. Miktar ise kafa hacmi kadardır.

Ayrıca alacağın yemler jbl agil, tetra reptomin, raffy p'deki kırmızı mineraller ayrılıp haftanın bir günü verilecek bitince doğrudan sera mineral alırsın. Reptomin yerine eheim professional food'da alabilirsin.

Kurutulmuş yem olarak tropical gammarus diğer gammaruslardan birkaç milim büyüktür. Bulamazsan raffy royal alırsın bu 1000'lik kutuda satılır onun için son kullanma tarihi 2018 olsun. Hayvan tek diğerlerinin tarihide ileri tarihli olsun. Nette ucuzdur. Genelde bütün sitelerin satınalma bölümünde kargo sayfasında açıklama bölümü vardır. Oraya yazar belirtirsin.

Arkadaşlar şu sıra jbl'de sıkıntı var elde bulunanlar satılıyor. Alacaksanız arayıp sorun. Linkte var gözüküyor ama depoda yok bir kısmı. Özellikle energil bulunmuyor. Diğerleri de piyasada fazla yok. Sordum bir aya kadar konteynıra yüklenip gemi ile türkiyeye gelecekmiş. Bilginize...

İşte sorma ksımını bilemedim hocam . Bir dahakine aklımda olsun. Akşama doğru idi sanırım yem verilme saati de doğru mu? Kurutulmuş yemleri sanırım besin çeşitliliği için önerdin ? yorum yapan arkadaşlara teşekkürler ayrıca..

En geç saat 17:00 civarları verilebilir. Sabah öğlende olur. Daha geç verilmesi uygun olmaz. Hayvanın hazmetmesi için birkaç saat lazım. Saat 21:00 gibi yatıp uyumalılar. Tan yeri ağarmasıyla kalktıkları için az uyku hayvanları hırçın ve asabi yapar.

hocam aklıma bişey daha takıldı, uyku için ışık olmayan bi ortam mı olması daha iyidir? siz kendi kaplumbağanızın uyku vakti gelince ışığı kapatıyor musunuz ?

Isıtıcı lamba 7:00-19:00 arası yanar. Saat 21:00'e kadar renkli bir ışık veya dalgıç florasan (mavi renk) yanar. Bu uykuya hazırlık aşamasıdır. 21:00 sonrası akvaryum içini hayvanın hareket etmesi durumunda akvaryum içindeki herhangi bir şeye çarpmaması için loş ışık veren led gece lambası veya sokak lambasından gelen ışık yeterli olur.

Geri