Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İşte Benimkilerin Fakirhanesi (VIDEO)

leonnnn

Yeni Üye
Daha alalı 6 gün oldu cok mutlu gözküyorlar :) Daha cok yeniyim her türlü tavsiyenize acığım, şimdiden teşekkürler

VIDEO : Elden yem yerlerken :)
http://www.youtube.com/watch?v=N0nMjWi-v-Q
RESİMLER :

mailto:/20ixsgi.jpg

mailto:/dvg2mo.jpg
mailto:/14jx3tl.jpg
mailto:/2rzb62c.jpg
mailto:/k0lco7.jpg

çok tatlılar maşallah..evleri de güzel sağlıklı sıhhatli ve uzun ömürlü yaşarlar inşallah:D ben bunların bacaklarını böyle uzatmalarına hastayım :D çok gülüyorum güneşlenirken:d

Maşallah pek bir tatlılar ;)
Aman dikkat kuru alandan atlayıp kaçma şansları çok yüksek.Oraya bir çare bulun biran önce :)
Bir de filtrenin şelale aparatını cama doğru çevirme şansınız varsa öyle yapabilirsiniz.Sanki akıntı yavruları biraz savurabilir gibi :D

0084812254' Alıntı:
çok tatlılar maşallah..evleri de güzel sağlıklı sıhhatli ve uzun ömürlü yaşarlar inşallah:D ben bunların bacaklarını böyle uzatmalarına hastayım :D çok gülüyorum güneşlenirken:D

Çok teşekkur ederim, bende cok seviyorum o sekilde uzatmalarnı :D

zencefil' Alıntı:
Maşallah pek bir tatlılar ;)
Aman dikkat kuru alandan atlayıp kaçma şansları çok yüksek.Oraya bir çare bulun biran önce :)
Bir de filtrenin şelale aparatını cama doğru çevirme şansınız varsa öyle yapabilirsiniz.Sanki akıntı yavruları biraz savurabilir gibi :D

Evet biraz daha büyüseler kesin kaçaçaklar gibi, onun için birseyler düşünüyorum.
Filtrenin şelale aparatını bilerek su cıkıs açısı aşşağıya gelecek şekilde ayarladım. alta yem kalıntılıarını basıncla yukarıya cıkarıyo ve bu şekilde filitre nin pislikleri emmesi daha da kolaylasıyor.

Taşların altında mango kökü var, suyun PH seviyesini dengeliyor. ayrıca kesinlikle musluk suyu kullanmıyorum, Bio Enerjili ,içme suyu kullanıyorum (büyümelerini yuzde 50 daha hızlandırıyor). her gün suyun yuzde 20 sini dipten çekerek suyu değiştiriyorum.
UV lambası ve Kuru alan lambası zamanlayıcı piriz ile 12 saat acık 12 saat kapalı. (kapalı olduklarında ustlerine siyah bir örtü örtüyorum , ekvator daki ambiyanıs yaratmak için)

suyun içine kesinliklle plastik ham maddeli (halı kaydırmaz, cansız su bitkisi vb gibi) şeyler koymamaya çalısıyorum, çünkü plastik sıcak suyla reaksiyona girdiği zaman kanser yapıcı etkisi % 300 artıyor (ilgilenenler Bisfenol A maddesini araştırabılırler)

Akvaryumun içinde akıntı oluşturmak pisliklerin temizlenmesini kolaylaştırır.Benin ki sadece bir tavsiyeydi.

Kuru alandan kaçmak için inanılmaz bir dayanışmaya girmeleri yakındır :)
Geçici bir yol olarak (bana tubidik'in önerdiği) mandallarla o kısımı yükseltebilirsiniz.

Benim kullandığım yapay bitkiler ipekten yapılanlar.Plastik olsa da ben çok büyük bir problem olacağını düşünmüyorum.
Sonuç olarak bu bahsettiğiniz maddeyi yanılmıyorsam paketlerde kullanılan bir madde olması lazım.(gıda paketlemede ya da plastik saklama kaplarında )
Mutlaka herşeyin bir zararı vardır.Abartılmadığı sürece bir problem oluşturmaz diye düşünüyorum.
Yinede ince düşünceniz taktire şayan :)

Ben büyük akvaryumlarda uyaranların kullanılmasından yanayım.Çünkü kaplumbağaların kendilerini güvende hissetmelerinde onlara yardımcı olduğunu düşünüyorum.
Ben boş bir akvaryumda ki haliyle, bitki, kaya, kum, çakıl eklediğim halleri arasında ki kendi gözlemlerimden de yola çıkarak içi dolu bir akvaryumda daha mutlu oldukları yönünde fikrim :)

Kaplumbağaların büyümesine gelince düzenli beslenme, kalsiyum ve vitamin takviyesi, yeterli alan gibi faktörler doğru sağlanırsa 1 sene içinde yaklaşık 10 cm boya ulaşıyorlar.Bunun için ekstra bir çabaya ihtiyaç duymuyorum :)
Dinlendirilmiş musluk suyu (şebeke) gönül rahatlığıyla kullanılabilir :)

Elinize sağlık ama bunun ileride yetmeyeceğini siz de biliyorsunuzdur :)

Geri