Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Jbl agil muadili yem

tarcinveduman

Gümüş 5 Üye
Merhabalar, herkese iyi forumlar dilerim. Jbl agil muadili bir yem var mı acaba?

Yok malesef. Kemik ve kas gelişimini sağlayan lisin amino asidi bir tek bu yemde var.

Teleskop alvaryum tavsiye edeceğim güvenli site grubuna girdi artık. Bende bir süredir oradan alıyorum gayet temiz çalışıyorlar. Çeşitte bol.

Dün sipariş verdim abi. Bulunduğum şehirdeki petshoplar kafalarına göre getiriyor kaliteli markaların yemlerini. Her yem çeşiti bulunmuyor genelde stick ve gammarus bulunuyor. Ve internette satılan fiyatların iki katına satıyorlar. 9cm kabuk boyuna uygun 5 yem çeşidi siparişi verdim. İleri tarihli olmasını belirttim umarım tarihi uzun çıkar.

İleri tarihli gönderiyorlar. Hatta elinde yakın tarihli varsa kargoyu bekletip sipariş ediyorlar. Benim bir alımım bu yüzden 15 gün gecikmişti. Arayıp haber verdiler.

Kargoya vermişler bilgilendirme Mail'i geldi. Merakla bekliyorum tarih olayını ????

Cvp: Jbl agil muadili yem

Yemler elime geçti. Dördü 2018 tarihli diğeri de 2019 tarihli :)
mailto:/mL1L14.jpg

JBL agil çok sert bir yem ben 3-4 parçaya kesiyorum ince keskin bıçak ile, iştahla yiyorlar yarısı dibe çöküyor atınca, sonra dipten de temizliyorlar en ufak tanesine kadar.

2019'lar çıkmış demek. Vitali açtığında baksana farklı renk stick var mı ? Yeni kutusunda yem aynı mı değil mi öğrenelim. İçinde aynı renk, şekli farklı, stick ve hap gibi olan iki yem vardı.

Dairesel hap gibi olanları ayır ve verme, onlar dibe batıp çabuk dağılıyor. Onları saksıdaki bitkilerin altına gübre diye atarsın.

Raffy I 'nın diğer gammarus yemlerden farkı nedir? Fiyat olarak diğerlerinden çok daha pahalı. 3 Paket tetra gammarus 250ml 1 paket raffy I fiyatına geliyor. Teleskoptan tetra gammarus + reptomin söylemiştim ellerinde yoktu Raffy I gönderdiler onun yerine ama memnun değilim bu yemden; içindeki taneler parçalara ayrılmış yarısı toz.

mailto:/o7rkrR.jpg
Yem tek çeşit ve tek renk çıktı.

Jbl Gammarus daha tozlu çıkıyor aslında. Ya da bana öyle denk geldi.

Vitalin içi aynen devam ediyor o zaman.

Sera marka olarak pahalıdır. Yeni nesilde içine ufak balıkta koyuyorlar.

Gammaruslarda ham kül oranı yüksek olur. Kurutulmuş olduğu için bacakları birbirlerine sürtündükçe dökülür. Yine de en kaba ham kül bir parmak kalınlığını ancak geçer. Dibe yaklaşıldığında yemi kepçede eleyip vermeniz iyi olur. Suya kırıntı dökülmez.

Gammarusta tropicalin gammarusu jbl, sera ve tetraya nispeten bir iki milim daha büyüktür.

Birde prodac tartafood'un "big" yazan büyük gammarusu var. Yalnız bunun tam ebadını bilmiyorum.

Abi raffy p'lerin içindeki mineral yemleri ayırıp Raffy mineral günleri vereceğim değil mi?

Evet. Bittiğinde ya doğrudan sera mineral yem ya da tropical biorept alırsın.

Tamam o zaman normal raffy P verirken eline denk gelirse alır mineral kutusuna atarsın.

Geri