Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL Agivert

Zencefil

Bordo Bereli
Bu yemi ne zamandır alıp almama konusunda kararsızım.
Epeyce bir araştırdım.Bir çok yerde kara kaplumbağaları için yapılmış bir yem yazıyor.Ama düşük protein oranı beni cezbediyor açıkçası.

Ham protein
% 12,50
Ham yağ
% 2,50
Ham lif
22,00%
Ham kül
% 8.50

A vitamini 8000 IE
Vitamin D 3 800 IE
E vitamini 140 mg
C vitamini (durağan) 100 mg

Bulabildiğim bilgiler bu kadar.
Siz ne düşünüyorsunuz? Kullanılabilir mi bu yem?

Cvp: JBL Agivert

Bence Sera Raffy P ile dönüşümlü olarak uygulanabilir yetişkin kaplmbağalara.

Sadece sebze ve otların kurutulmuş hallerinden yapılmış, itamin takviyeli bir yem olarak göze çarpıyor. Özellikle yetiştirilmiş otların kurutulması sonucunda hazırlanmış. Pakize'ye uygun bir yem olabilir ama su kaplumbağaları ilerki yaşlarında da etçil beslenmeye devam edeceklerinden belki ek yem olarak düşünülebilir :)

Sadece kendi mantığımla çıkardığım bir fikir. Özellikle vitamin desteği beni bayağı cezbetti :)

Ben ana yem olarak zaten sera vital kullanıyorum.
Proteini elimden geldiği kadar sınırlı şekilde vermeye çalışıyorum.Sonuçta yetişkin kaplumbağalar bitkisel ağırlıklı besleniyorlar.

Bir de bu yem var:

JBL Iguvert Stick
Ürünün İçeriği;
Bitkiler, sebzeler, tahıllar, otlar ve mineraller.

Ürünün Analizi;
Ham protein % 12,50, ham yağ % 2,50 ham lif % 22,00, ham kül % 8,50, vitamin A 8000 IU, vitamin D3 800 IU, vitamin E 140 mg, vitamin C 100 mg.

Bana ikisi de kullanılabilir geldi. En azından 100 ml alıp deneyin, memnun kalırsanız büyük pakete geçersiniz ziyan olmaz :)

Evin her tarafı yem oldu bakalım :D
Olmadı ikisinden de almayı düşünüyorum.Pakize Bey ne olduğuna bakmadan yiyor zaten.Daha bu güne kadar yemediği bir şeyle karşılaşmadım.

Yemlerin siparişini vereyim gelince bir inceleme yazısı yazarım artık :D

iguvert için iguanalara agivert için kapluşlara diye sınıflandırmışlar anladığım kadarıyla kendi sitelerinde. Galiba iguvert de doğal meyve aroması gibi birşey varmış :D Aralarındaki farkı tam da anlamadım aslında :) Ek yem olarak yetişkin kapluşlar için vitamin takviyeli güzel bir yemmiş bence de :)

İçinde bizimkilere zararlı birşey görünmüyor.Agivert siparişini veriyorum diğerine cesaret edemedim :D

Arzu hanım yeni yemin artılarını/eksilerini dört gözle bekliyoruz:)
Tabi kullanımdan sonra:=)

Arzu hanım alıcağınız yem ufaklıklarada verilebilir mi ? Her yerde bitkisel yem aradım bulamadım eğer memnun kalırsanız bende sipariş vermeyi düşünüyorum :)

Ufaklıklar için henüz bitkisele geçiş yapmanıza gerek yok gibime geliyor. 1-2 yaşından itibaren Vital ya da herbivoru yavaş yavaş alıştırabilirsiniz. :) Çünkü bu yemin protein oranı çok düşük, en azından proteini çok azaltmak için Arzu Hanım'ın kaplumbağası gibi 3-4 yaşını beklemekte fayda var. O sırada birini azaltırken, diğerini arttırabilirsiniz kademeli olarak. :)

Çok teşekkür ederim Emin bey :) Şuan raffy p ve tetra reptomin kullanıyorum ana yem şeklinde değişimli olarak. Dediğiniz gibi yapıcam :)

8-10cm den itibaren bitkisel yemi yavaş yavaş arttırmak mantıklı olacaktır :) Onla doğru orantılı ana yemi ve karidesi de ayarlamak şartıyla tabi :)

O zamanlar yine sizden yardım alıcam :) Şimdi karides ve ana yemlere devam o zaman :)

Arzu hanım şimdiden hayırlı olsun yeni yeminiz :)

Benim ki artık 6 yaşını doldurmaya yaklaşan olgun bir erkek :D
Yemler salı günü elime geçecek.Biraz kullanayım sizlere de önerip önermeme konusunda bir karara varırım :D

JBL agivert bu gün elime geçti.

İçerik bakımından sera vital ile hemen hemen aynı.Sadece lif oranı daha yüksek.
Stick olarak da boyutları biraz daha küçük.
Pakize afiyetle yedi.

Bu arada sera yemlerin kapları değişmiş.
mailto:/tr/pages/ueruenler/category/besin-sekilleri-tarafindan-3808.html
Bu linkte ki kaplar ile geliyor yeni yemler.

Tetra da geçen sene ambalajını değiştirmişti. Zaman zaman değiştiriyorlar sanırım.

Güle güle kullanın yemi :)

Yalnız şöyle bir durum var yemler suda yüzmüyor.Birazcık dip yem özelliğinde.Sanıyorum sebebi de kara kaplumbağaları için üretilmiş olması.
Eğer bu yemi kullanacak olan varsa akvaryumun dışarısında verilmesini öneririm.

Geri