Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL energil yem

susam123

Bronz 5 Üye
Merhaba:)
ben size bir yem hakkında birkaça soru sormak istiyorum. tamamen doğal balık ve karidesten oluşuyor.
JBL Energil İguana Doğal Karides ve Balık Kurusu 1000 ml /150 gr
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_7487_max.jpg
sizce yeni aldığım yavru kaplumbağalar bunu yer mi? 1000 ml olduğu için eğer yemezlerse çöpe gider.
bir de doğal olduğu için son kullanma tarihi çabuk geçer mi?
diyelim aldım ne sıklıkla vermeliyim? yavru kaplumbağalara

son olarak da ben ilk kaplumbağa aldığımda satan adam bana günde 1 küçük stıck ten fazla verirsem çatlayıp öleceğini söylemişti. ama biraz düşününce minnacık 1 şey nelerine yetsin ki.
doğru mu yanlış mı söylemiş acaba?

acaba biraz daha büyüdüklerinde mi alsam? 5-6 ay sonra? bence daha mantıklı olur:)

Cvp: JBL yem

Şimdi alın. Yavru oldukları için bu tarz yemleri severler. Bence haftada 2 kez verin. :)

Cvp: JBL yem

Protein ağırlıklı bir ek yem.Haftada 1 kaç kereden fazla kullanılmaması lazım.

İçindeki ürünün boyutları önemli. Balık kuruları büyük ise yiyemezler. Yem heba olmasın...

Cvp: JBL energil yem

Olur ama diğer başlıkta yazdığınız Raffy I olanı alacaksanız zaten buna gerek olmaz. Bunu diğeri bitince alabilirsiniz.

Geri