Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Jbl tortili yem olarak görmüyorlar

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
Evet benim iki adet kaplumbağam vardı biri ürekekti gerçi çok şükür alıştı biraz herneyse ben sağolsun cem abinin önerisi ile jbl tortil aldım yanında bide rugil almıştım yavrular için ekstra bişey içeriyormuş bilmiyorum tam olarak neyse tortili kokluyo ısırıyo sonra bırakıyor dibe çöküyo umursamıyolar bidw dipte kalınca nasıl pisletiyor suyu anlatamam severek yemiyorlar ondan eminim ne yapsamda alıştırsam ha bide benimkiler bi yem suda 2 dk kaldımı kokluyup daha yemiyolar yada ısırık alıp bırakıyorlar o yüzden elden yada kuru alana kokuyorum ya zaten

Cvp: Jbl tortili yem olarak görmüyorlar

Rugil rüşeym içeriyor Aytekin. Hem faydalı hemde yavrularında hafif bitkisel gıda almasına yarayan bir yem.

Tortili yemiyorsa atma hiç, akvaryumu berbat eder. Yem yemekten çekinen dipte gezinen varsa diye önermiş olabilir Cem. Yoksa bizimkilerde kullanılacak yem değil. Tüketmek için dışarıda iken elinle iki yada üç parçaya bölüp ağızlarına uzatki hayvanlar doğrudan elinden alsın.

Suya atılan yemleri genelde hızlı tüketirler. Seninkiler ağır kalıyorsa suya atacaklarınıda hepsini değil yavaş yavaş ver ve akvaryumun yanına eğilip barmakla cam dışından yönlendir hayvanları. Yoksa yukarıda sana bakıp yem beklemekten yüzeydekileri bir türlü göremiyorlar. Benimkiler daha sonrada yer ama seninki gibi suya düşüp zamanla kokusu geçince yemleri beğenmeyen şımarıklarda oluyor.

Kuru alan ve rampaya bıraktıklarını sadece ilk çıkan farkedebilir. Buda diğerinin beslenmesinde eksikliğe yol açabilir. Bunu ya iyi izleyip hareket etmelisin yada elden vermeye dönmelisin yada dediğim gibi suya yedikçe atmalısın.

hayvan küçük oldu mu tek parça halinde ilgi göstermez parçalayamaz ya üçe ya da dörde böl öyle ver. ama hayvan yemi görsün suya inerken yakalasın.

tatsız tuzsuz kuru kuru takır tukur yemler Bende kaplumbağa olsam yemezdim bunları heralde:D Ara sıra balık tavuk kıvırcık kurtcuk lavra böcek gibi canlı kanlı taze besinler vermek lazım hem hoşlarına gidiyor hemde iştahları açılıyor öyle yapınca ama sen bilirsin istemiyosan verme

Geri